Пълен обрат върна Ювентус на върха

Пянич вкара победния гол, който поне временно върна Ювентус на първо място в Серия А Снимка: Getty Images

Ювентус поне временно се завърна на първо място в Серия А след победа с 2:1 над Бреша като гост.

В отсъствието на контузения Кристиано Роналдо, шампионите стигнаха трудно до успеха срещу новака в елита, като осъществиха пълен обрат.

Марио Балотели отбеляза завръщането си в калчото с екипа на Бреша, но не успя да впечатли. Въпреки това, домакините откриха още в 4-ата минута със силен удар на Алфредо Донарума.

Ювентус натисна и стигна до изравняване, макар и с доза късмет. След центриране от корнер Чансейор си отбеляза автогол за 1:1.

Последваха няколко спасявания на вратаря на Бреша Йоронен, но в 63-ата минута Миралем Пянич изведе Юве напред. Тогава първо Дибала стреля в стената от фаул, а Пянич при втория опит шутира много точно за 2:1.

"Бианконерите" са на върха в класирането с 13 т. от 5 мача, но Интер ги следва с 12 и с мач по-малко.