Юве не се огъна и в Рим, Рома профука три гола преднина, Интер пак се провали

Юве мина през доста трудности в мача, но изтръгна нова победа с гола на Роналдо от дузпа Снимка: Getty Images

Ювентус продължава да се движи с огромни крачки към поредна титла в Италия и все още няма загуба в калчото.

Юве спечели тежкото гостуване на Лацио с 2:1 след късен обрат и се откъсна на 11 т. пред втория в класирането Наполи. Решителният удар отново беше на Кристиано Роналдо, който се разписа победно от дузпа.

Лацио наложи натиск през първото полувреме и стигна до няколко опасности, но не и до попадение.

В 59-ата минута домакините поведоха след ефектен автогол на Емре Джан, който с глава вкара топката във вратата си след корнер.

Ювентус стигна до равенството в 74-ата минута. Бернардески проби отляво и центрира, ударът на Дибала беше спасен, но Жоао Кансело беше точен при добавката за 1:1.

В 87-ата минута реферът отсъди дузпа за Юве, след като Лулич задържа нахлуващия в наказателното поле Кансело. В този момент топката беше по левия фланг, но предстоеше центриране към португалеца и затова съдията нямаше как да подмине ситуацията.

С дузпата се зае Кристиано Роналдо и стреля силно и високо за победното 2:1. В 96-ата минута Милинкович-Савич получи възможност да стреля от удобна позиция от пряк свободен удар, но изпрати топката високо над вратата.

В най-атрактивния мач за деня Рома поведе с 3:0 като гост на Аталанта, но домакините успяха да изравнят и срещата завърши 3:3.

"Вълците" изиграха ужасно второ полувреме и накрая можеха и да загубят. Един Джеко се разписа два пъти в 3-ата и 33-ата минута, а Стефан Ел Шараауи покачи на 3:0 още след 41 минути игра.

Тимоти Кастане върна Аталанта в мача преди почивката, а след това Рафаел Толой (59) и Дуван Сапата (71) докараха резултата до 3:3. Даже минута преди гола си Сапата изпусна дузпа.

В предишния си мач този сезон съперниците отново завършиха 3:3, но тогава Рома догонваше след изоставане с 1:3.

Още по-зле протече мачът на Интер днес, който загуби от Торино с 0:1 като гост.

"Нерадзурите" отново бяха безидейни и не успяха да отбележат гол, а Армандо Ицо донесе победата на Торино в 35-ата минута с прехвърлящ удар с глава.

Интер даже завърши с 10 души, защото в края влезлият като резерва Матео Политано беше изгонен за протест.

В класирането продължава да води Ювентус с 59 т., следван от Наполи с 48, Интер с 40, Милан с 35 и Рома с 34. Сампдория е с 33, а Лацио и Аталанта - с по 32.