Англия надигна глава, но остана без победа в 6-головото шоу срещу Германия

Англия надигна глава, но остана без победа в 6-головото шоу срещу Германия Снимка: Getty Images

Англия и Германия завършиха 3:3 на "Уембли" в зрелищното дерби от група 3 на лига "А" в Лигата на нациите.

"Трите лъва" най-после надигнаха глава и показаха футболни достойнства, а постигнаха и паметен обрат, след като изоставаха с 0:2 до 72-рата минута, но отбелязаха три гола за десетина минути.

Късно изравнително попадение на Кай Хаверц обаче ги лиши от крайния успех.

През първата част Англия беше по-добрият тим на терена, но до голове не се стигна и шоуто остана за след почивката.

В 52-рата минута Илкай Гюндоган откри за Бундестима от дузпа, предизвикана от нескопосани действия на Хари Магуайър.

В 67-ата минута отново Магуайър беше грешникът и загуби една топка в половината на Германия, а от последвалата контраатака Хаверц покачи на 2:0.

Пет минути по-късно домакините най-сетне успяха да отбележат гол от игра след дълга суша - разписа се Люк Шоу между краката на Тер Щеген.

Почти веднага дойде и изравнителното попадение, а негов автор стана Мейсън Маунт.

По-добрата игра на Англия продължи да дава резултат и в 81-вата минута домакините стигнаха до дузпа, а Хари Кейн я отбеляза за 3:2.

Грешка на вратаря Ник Поуп обаче отне победата от "трите лъва". Стражът не успя да хване една топка в 87-ата минута и Хаверц направи добавка за крайното 3:3.

Англия и Германия изпращат разочароваща кампания в Лигата на нациите и определено не изпълват феновете си с ентусиазъм по-малко от два месеца преди Мондиал 2022.

Тимът на Гарет Саутгейт изпадна в Лига Б заради последното си място в групата без нито една победа и с актив от само три точки. Германия пък остава на трето място със само една победа.

Начело в група 3 завърши Италия след победата с 2:0 в гостуването на Унгария.

Голове на Джакомо Распадори и Федерико Димарко осигуриха успеха, който изпрати "скуадрата" във финалната четворка на Лигата на нациите заедно с Нидерландия и Хърватия.

Последният финалист в Лигата на нациите ще стане ясен във вторник, когато Португалия и Испания ще влязат в директен сблъсък за първото място в своята група.