Англия показа различно лице, но накрая спести сили срещу Ейре

Англия показа различно лице, но накрая спести сили срещу Ейре Снимка: Getty Images

Лий Карсли дебютира с победа начело на Англия. "Трите лъва" зарадваха феновете с 2:0 срещу Ейре в първи мач от новата кампания в Лигата на нациите, но показаха и ново лице.

Преди мача се заформи скандал, след като временният мениджър на Англия обяви, че няма да пее химна.

Англичаните, особено през първото полувреме, демонстрираха невиждан по времето на Гарет Саутгейт атакуващ стил, който доведе до два бързи гола през първата част във вратата на домакините.

Попаденията за "трите лъва" отбелязаха Деклан Райс в 11-ата и Джак Грийлиш в 26-ата минута, като и двете паднаха по почти идентичен начин - след многоходово разиграване, след което топката стигна до голмайстора фронтално срещу вратата на около 14-15 метра, последвано от точен удар.

През втората част Англия намали темпото. Домакините пък показаха малко по-твърда игра и направиха някое-друго слизане към вратата на Пикфорд, но нищо, което сериозно да застраши английския страж.

В добавеното време Букайо Сака излезе на перфектна позиция и стреля, но Келъхър не допусна нов гол във вратата си.

Така Англия стартира с победа участието си в Група 2 на Лига В. По-късно днес е другият мач от групата, в който Гърция приема Финландия.

След три дни "трите лъва" приемат Финландия, докато Ейре е домакин на Гърция.