Арсенал подчини Тотнъм и е господарят на северен Лондон

Арсенал увеличи преднината си на върха във временното класиране във Висшата лига на 4 точки след домакинска победа над Тотнъм в дербито на Северен Лондон от 9-ия кръг.

Именно "шпорите" и шампионът Манчестър Сити са най-близките преследвачи, изоставайки с една точка преди кръга. Утре "гражданите" могат да възстановят разликата при победа в градския сблъсък с Манчестър Юнайтед.

Томас Партей беше точен за домакините в 20-ата минута с прецизен далечен шут, но в 31-вата Хари Кейн изравни от дузпа, отсъдена за нарушение на Габриел срещу Ричарлисон.

Арсенал отново натисна и две минути преди почивката Лорис показа отличен рефлекс след пробив на Габриел Жезус и последвал удар от няколко метра. В следващата атака пък Букайо Сака пропусна да засече добре подаване отляво, което го лиши от шанс да направи 2:1.

Голът за домакините обаче не закъсня ив 49-ата минута Жезус ке възползва от неубедителна намеса на Юго Лорис.

В 62-рата минута положението на Тотнъм стана още по-тежко, след ка Емерсон застъпи Мартинели край тъч линията и получи директен червен картон.

Отборът на Артета веднага се възползва от численото си преимущество и в 67-ата Гранит Джака реализира, оформяюки крайното 3:1.