Автогол разби украинските мечти, Уелс отива на Световното

Автогол разби украинските мечти, Уелс отива на Световното Снимка: Getty Images

Уелс се класира за световни финали за пръв път от 64 години след победа с 1:0 срещу Украйна в решаващия бараж за Катар.

Финалният плейоф за Мондиал 2022 се забави с няколко месеца заради руската инвазия в Украйна и най-сетне се изигра тази вечер пред 30 000 зрители в Кардиф.

Публиката видя оспорван и двуостър мач с огромен залог и за двата тима, който беше решен от автогол.

Гостите започнаха по-силно и създадоха няколко положения, но точно когато доминираха на терена, Уелс откри резултата.

В 34-тата минута Гарет Бейл стреля от пряк свободен удар и Андрий Ярмоленко отклони с глава в собствената си врата за 1:0.

Малко по-късно Джо Алън изрита Ярмоленко в пеналта на Уелс, но реферът не отсъди дузпа, а ВАР не коригира решението му.

След почивката гостите се хвърлиха да изравняват, но пропуснаха немалко положения, а в защита се разкриваха все повече и от своя страна Уелс пропусна да реши мача с втори гол.

15 минути преди края "драконите" създадоха две поредни чисти положения и първо резервата Бренан Джонсън удари греда, а после ударът на Гарет Бейл беше спасен.

Малко по-късно пък резервата за украинците Артьом Довбик стреля с глава и Хенеси геройски спаси.

До края защитата на домакините удържа украинските атаки и се поздрави с успеха.

В Катар Уелс ще играе в група с Англия, САЩ и Иран.