Без драми Манчестър Сити спечели четвърта титла поред

Манчестър Сити спечели безпрецедентната си четвърта поредна титла във Висшата лига след победа в последния кръг с 3:1 над Уест Хем у дома.

"Гражданите" бяха господари на съдбата си, влизайки в последния кръг с две точки преднина пред втория Арсенал, който надигра Евертън с 2:1 на "Емиратс".

Фил Фоудън отбеляза две от попаденията за Сити, който след седмица ще има шанс да оформи златен дубъл, ако спечели сблъсъка с Манчестър Юнайтед на "Уембли" за трофея от турнира ФА къп.

Мачът започна по най-добрия начин за Сити, който поведе още в 79-ата секунда. Националът Фил Фоудън откри резултата с невероятен шут от дъгата на наказателното поле.

В 18-ата "гражданите" стигнаха до втори гол. Тогава Доку пусна пас към намиращия се на добра позиция в наказателното поле Фоудън, който с удар от движение отбеляза второто си попадение в двубоя.

Няколко минути преди края на първото полувреме Уест Хем върна интригата в двубоя. След корнер за гостите топката се удари в Томаш Соучек, а Мохамед Кудус се възползва от това и с прекрасна задна ножица намали изоставането на лондончани. Останаха съмнения за игра с ръка на чеха, но попадението беше зачетено. В добавеното време преди почивката Холанд имаше златна възможност за трети гол за "гражданите", но от чудесна позиция прати топката над вратата.

В 59-ата минута Родри отправи удар по земя, с който донесе третия гол на домакините в двубоя и като че ли вече нямаше никакви съмнения, че титлата отново ще отиде в ръцете на Сити.

В последните минути Уест Хем отбеляза втори гол, но Томас Соучек го вкара с ръка и секунди по-късно попадението бе отменено.

В същото време Арсенал се справи с 2:1 с Евертън след обрат. Идриса Гей откри резултата в 40-ата минута от фаул. Такехиро Томиясу успя да изравни в полза на домакините само три минути по-късно, а в предпоследната минута на редовното време Кай Хаверц донесе трите точки на "топчиите", но с оглед на случилото се на "Етихад" победата на Арсенал не означаваше нищо.