Чудото на Леверкузен продължи в нов луд мач

Чудото на Леверкузен продължи в нов луд мач Снимка: Getty Images

Байер Леверкузен остава непобеден от началото на сезона и крачи към първа шампионска титла в своята история.

Този път тимът на Чаби Алонсо обърна Хофенхайм до 2:1 у дома, след като изоставаше в резултата чак до 88-ата минута.

Късният обрат изстреля "аспирините" на 13 т. пред втория в класирането Байерн Мюнхен преди дербито между баварците и Борусия Дортмунд.

Максимилиан Байер откри резултата в полза на Хофенхайм в 33-тата минута и гостите дълго успяваха да удържат преднината си, преди Роберт Андрих да изравни с глава две минути преди края на редовното време.

Нападателят Патрик Шик още веднъж се превърна в герой за отбора си през този сезон и в добавеното време реализира победния гол.