Драма във Висшата лига! Де Бройне и младок донесоха шампионски обрат на Сити

Драма във Висшата лига! Де Бройне и младок донесоха шампионски обрат на Сити Снимка: Getty Images

Знаменито включване на Кевин Де Бройне от пейката донесе шампионски обрат на Манчестър Сити и инфарктна победа с 3:2 в гостуването на Нюкасъл.

"Гражданите" изоставаха с 1:2 на "Сейнт Джеймсис Парк", но белгийската звезда блесна с гол и асистенция, за да осигури успеха.

Победният гол в края пък беше дебютно попадение в английския елит на друга резерва: 20-годишния норвежец Оскар Боб.

Домакините започнаха вихрено и създадоха няколко опасности, а лошата новина за Сити беше контузията на вратаря Едерсон, който беше заменен.

В средата на полувремето дойде по-силен период за "гражданите", които откриха чрез Бернардо Силва в 26-ата минута.

Кайл Уокър центрира отдясно и Силва майсторски отклони с пета в далечния ъгъл за 1:0.

За Уокър обаче последваха кошмарни минути и двата гола за Нюкасъл паднаха през зоната му.

В 35-ата минута Гимараеш намери с едно докосване Александър Исак, който порази неспасяемо вратата за 1:1.

Две минути по-късно Антъни Гордън проби отляво и от малък ъгъл изведе своите напред с класен изстрел.

През второто полувреме шампионите се затрудняваха да намерят пролука в защитата на Нюкасъл, но това се промени с влизането на Кевин Де Бройне в 69-ата минута.

Още с петото си докосване звездата отправи отлично насочен удар по земя за 2:2.

Сити продължи да търси победата и в 91-вата минута Де Бройне хвърли страхотен пас към Боб зад защитата.

Талантът успя да обработи кълбото, да финтира Мартин Дубравка и да донесе победата на празна врата.

Така Сити събра 43 т. на второто място в класирането и вече е само на 2 зад лидера Ливърпул.

Слабата форма на Нюкасъл продължава и тимът е десети, на цели 11 т. от топ 4.