Грийлиш не спаси Манчестър Сити и Лестър взе "Къмюнити Шийлд"

Лестър спечели трофея "Къмюнити Шийлд", след като победи шампиона Манчестър Сити с 1:0 на "Уембли".

Голът на победата падна по-малко от две минути преди края на редовното време, когато Келечи Ихеаначо се разписа от дузпа.

Вратарят Зак Стефен докосна топката след изпълнението, но не успя да избие и феновете на "лисиците" ликуваха.

Дебют за Манчестър Сити направи Джак Грийлиш, който влезе като резерва през второто полувреме, но най-скъпият английски футболист в историята не успя да помогне на новия си тим, който подсили за над 100 млн. паунда от Астън Вила.

Двата отбора изиграха добро първо полувреме, в което обаче не падна гол. Джейми Варди бе най-острият играч на терена, но няколкото му опита да вкара на Сити бяха несполучливи.

Шампионите започнаха по-добре второто полувреме, а Гюндоган и Марез пробваха мерника си.

Когато изглеждаше, че победителят ще се определи след изпълнение на дузпа, дойде груба грешка на Нейтън Аке, който притиснат от Ихеаначо изгуби топката, а при падането си препъна своя съперник, опитвайки се да му попречи. Пол Тиъръни посочи бялата точка, а Ихеаначо изпълни точно.