Манчестър Сити е супершампион след драма с дузпи срещу Юнайтед

Манчестър Сити спечели трофея "Къмюнити Шийлд" след победа след изпълнение на дузпи над Манчестър Юнайтед.

В редовните 90 минути двубоят завърши 1:1, след като градските съперници си размениха късни попадения.

Началото бе равностойно, но и доста скучно. Постепенно Сити започна да владее повече топката и действията се развиваха по-често в половината на Юнайтед. В 18-ата минутата Доку много добре преодоля Далот отляво, след което центрира в наказателното поле, но подаването му не намери О'Райли.

С наближаването на края на полувремето Юнайтед заигра по-добре и пропусна добри положения чрез Маунт и Рашфорд.

В 78-ата минута Юнайтед отново се размина с гола. Гарначо поднесе топката на Рашфорд, който бе сам срещу Едерсон. Англичанинът стреля от няколко метра, бразилецът нямаше какво да направи, но топката срещна страничната греда.

В 82-рата минута Алехандро Гарначо все пак даде заслужена преднина на Юнайтед, след като получи и Фернаднеш, реши да завърши сам, влезе навътре в наказателното поле и стреля много прецизно по земя.

Юнайтед обаче не успя да задържи аванса си в 89-ата минута Бернардо Силва изравни, след като засече с глава центриране на Оскар Боб, който преди това се справи с лекота с Мартинес.

При дузпите, които бяха общо 16, само Бернардо Силва пропусна за Сити, а Санчо и Джони Еванс не отбелязаха за Юнайтед.