Кошмарната грешка на най-добрия вратар в света (видео)

Кошмарната грешка на най-добрия вратар в света (видео) Снимка: Getty Images

Емилиано Мартинес, който преди няколко дни спечели наградата "Лев Яшин" за най-добър вратар в света на церемонията по връчването на "Златната топка", бе един от грешниците за своя Астън Вила при загубата от Нотингам Форест с 0:2 през уикенда.

Световният шампион с Аржентина не успя да спре далечен удар на Орел Мангала. Мартинес протегна ръка и я сложи на пътя на топката, но не успя да я избие и тя тупна зад гол линията му.

Гафът дойде в началото на втората част, след като Нотингам бе повел в първите минути на срещата.

Това бе едва вторият път във Висшата лига за Еми Мартинес, в който допуска два или повече гола с удари извън наказателното поле. Предишният бе през ноември 2020-а срещу Саутхемптън.

При победа тимът на Унай Емери можеше да излезе на третата позиция в класирането на Висшата лига, но остана пети.

Победата пък изкачи Форест до 12-ото място.