Леверкузен открадна трите точки в добавеното време

Леверкузен открадна трите точки в добавеното време Снимка: Getty Images

Байер Леверкузен открадна трите точки при визитата си на РБ Лайпциг след успех с 3:2 благодарение на победен гол в добавеното време.

Лайпциг на два пъти повеждаше, но "аспирините" изравняваха, преди да решат всичко в 91-вата минута.

Шави Симонс откри резултата за домакините още седмата минута, но веднага след почивката Леверкузен изравни с гол на Нейтън Тела.

В 56-ата Опенда отново даде аванс на Лайпциг, но само седем минути по-късно гостите отново се върнаха - Джонатан Та вкара за 2:2.

Победата за лидера в Бундеслигата осигури Пиеро Инкапие в 91-вата минута. Бранителят бе забравен при изпълнение на корнер и отблизо засече топката, за да осигури успеха на "аспирините".

С победата Байер увеличи актива си на 48 точки и вече е на седем пред шампиона Байерн Мюнхен, който обаче е вече с два мача по-малко.

РБ Лайпциг, за който това е второ поредно поражение и трети мач без победа, остава четвърти с 33 точки.