Най-кошмарните загуби на Манчестър Юнайтед в ерата на Висшата лига

В момент, в който всички говореха за възраждането на Манчестър Юнайтед под ръководството на Ерик тен Хаг, "червените дяволи" претърпяха унижение на "Анфийлд", губейки с 0:7 от вечния си съперник в неделя.

Това беше най-голямата загуба в историята на Юнайтед, надминавайки антирекордните 0:6 срещу Ипсуич и Лестър съответно през 1980-а и 1961-ва.

Въпреки славната си история "червените дяволи" имат и доста други срамни поражения. Връщаме се към големите провали на гранда в ерата на Висшата лига:

Манчестър Юнайтед - Манчестър Сити 1:2 | 10 февруари 2008 г.

Със звезди като Кристиано Роналдо, Карлос Тевес, Нани и Райън Гигс "червените дяволи" на сър Алекс Фъргюсън не успяха да справят с Манчестър Сити на Свен-Йоран Ериксон. Мачът се проведе само няколко дни след 50-ата годишнина от авиокатастрофата в Мюнхен.

Брайтън - Манчестър Юнайтед 4:0 | 7 май 2022 г.

Клубът вече беше стабилно разклатен, когато пое към Южния бряг в края на сезон 2021/22. Мойсес Кайседо, Марк Кукурея, Паскал Грос и Леандро Тросар вкараха в рамките на един час за славната победа на "чайките".

Челси - Манчестър Юнайтед 5:0 | 3 октомври 1999 г.

Отне по-малко от минута Юнайтед да започне да се разпада на "Стамфорд Бридж". Гус Пойет даде началото на голеадата, след което Крис Сътън удвои. Пойет добави трети гол в началото на второто полувреме, докато Хенинг Берг си отбеляза автогол и Джоди Морис да фиксира крайното 5:0. Поражението беше доста срамно, но не попречи на сър Алекс и момчетата му да спечелят титлата във Висшата лига с преднина от 18 точки пред втория Арсенал.

Нюкасъл - Манчестър Юнайтед 5:0 | 20 октомври 1996 г.

След като изпусна титлата във Висшата лига през 1995/96 с четири точки, Нюкасъл беше решен да свали Юнайтед от трона през следващия сезон. "Свраките" дадоха огромен тласък на надеждите си с 5:0 над "червените дяволи" през октомври с Алън Шиърър, Давид Жинола и Лес Фърдинанд бяха сред героите в този мач.

Манчестър Юнайтед - Манчестър Сити 0:3 | 25 март 2014 г.

Ако загубата с 1:4 като гост на Сити в третия кръг беше тежка, то поражението от "шумните съседи" у дома беше истински кошмар за Дейвид Мойс и възпитаниците му. Един Джеко на два пъти и Яя Туре смълчаха "Олд Трафорд".

Манчестър Юнайтед - Ливърпул 1:4 | 14 март 2009 г.

Всичко тръгна толкова добре, след като Кристиано Роналдо вкара след 22 минути игра на "Олд Трафорд". Забавлението обаче не продължи дълго, като за това се погрижиха Фернандо Торес, Стивън Джерард, Фабио Аурелио и Андреа Досена. Мърсисайдци записаха дубъл от победи над вечния си съперник през онзи сезон, но не успяха да станат шампиони.

Манчестър Сити - Манчестър Юнайтед 1:0 | 30 април 2012 г.

След ъглов удар, изпълнен от Давид Силва, Венсан Компани се извиси и с глава прониза Давид де Хеа. Голът предизвика бурни празненства от домакините, които се приближиха на косъм от първата си титла от 1968 г.

Брентфорд - Манчестър Юнайтед 4:0 | 13 август 2022 г.

Периодът на Ерик тен Хаг в Юнайтед едва ли можеше да има по-лош старт. След като тимът загуби с 1:2 у дома срещу Брайтън в първия кръг, дойде разгрома на терена на "пчеличките". В рамките на 20 минути домакините поведоха с 2:0, след което Бен Мий и Брайън Мбемо да добавят още две попадения и да оформят разгрома още преди почивката.

Манчестър Юнайтед - Тотнъм 1:6 | 4 октомври 2020 г.

Всичко започна толкова добре, след като след само две минути Бруно Фернандеш изведе отбора на Оле Гунар Солскяер напред в резултата. След това обаче "шпорите" на Жозе Моуриньо унищожиха "червените дяволи". Хьон-Мин Сон и Хари Кейн вкараха по два гола за победата на лондончани.

Манчестър Юнайтед - Ливърпул 0:5 | 24 октомври 2021 г.

Юнайтед започна добре сезона, но се срина и загуби от Астън Вила и Лестър, а между тези двубои завърши наравно с Евертън. Когато Ливърпул дойде на "Олд Трафорд", нещата тръгнаха от лошо към по-лошо. В рамките на пет минути гостите поведоха чрез Наби Кейта, а Диого Жота направи 2:0 малко. След това Мохамед Салах се отличи с хеттрик, а "червените" имаха пет гола преднина след само 50 минути.

Манчестър Юнайтед - Манчестър Сити 1:6 | 23 октомври 2011 г.

През онази кампания се водеше завладяваща битка за титлата, която завърши по изключително драматичен начин, а феновете на Манчестър Юнайтед имат някои ужасяващи спомени от сезон 2011/12. Действащите шампиони на сър Алекс Фъргюсън започнаха сезона с поредица от осем мача без загуба, за да се стигне до 1:6 срещу градския съперник. Марио Балотели започна купона за гостите в 22-рата минути и показа прочутата си фланелка "Why Always Me?". Поражението се оказа особено тежко за Юнайтед, тъй като Сити спечели титлата във Висшата лига по голова разлика.

Ливърпул - Манчестър Юнайтед 7:0 | 5 март 2023 г.

Юнайтед игра прилично през първите 40 минути от визитата на "Анфийлд". След това обаче тимът на гостите тотално се разпадна и трябваше да преглътне най-тежката загуба в историята си.