Реал се доближи до Барселона, но даде две жертви

Реал се доближи до Барселона, но даде две жертви Снимка: Getty Images

Реал Мадрид не допусна грешка в домакинството на Валенсия и спечели с 2:0 отложения мач от 17-ия кръг на Ла Лига.

Шампионите победиха закъсалия съперник, който наскоро уволни треньора си Дженаро Гатузо, с което се доближиха на 5 точки зад лидера в класирането Барселона.

Успехът дойде благодарение на два бързи гола в началото на второто полувреме, но Реал даде и две жертви в двубоя.

В началото мачът не вървеше особено добре за домакините, тъй като атаките на отбора не даваха резултат, а Марко Асенсио пропусна няколко чисти положения.

Едер Милитао пък се контузи и се наложи да бъде заменен.

Домакините си мислеха, че са повели в добавеното време на първата част, когато Антонио Рюдигер вкара във вратата с глава след ъглов удар.

ВАР обаче видя нарушение на Бензема при борбата за топката и отмени попадението, а капитанът на мадридчани даже получи жълт картон.

В 52-рата минута Асенсио откри с хубав удар с левия крак от границата на пеналта.

Две минути по-късно Винисиус Жуниор се откъсна отляво след подаване на Бензема и в типичния си стил надбяга защитниците, за да завърши покрай вратаря за 2:0.

Почти веднага обаче Бензема беше заменен заради болки, което няма как да не притесни привържениците, тъй като наближава решаващият период от сезона.

В таблицата Барса е начело с 50 т. пред Реал с 45.

Валенсия пък е 14-ти и само на точка над зоната на изпадащите.