Тотнъм се провали в края след голяма глупост на резерва

Тотнъм се провали в края след голяма глупост на резерва Снимка: Getty Images

Тотнъм не успя да влезе в тройката на Премиър лийг, след като изпусна победата в последните минути при гостуването на Евертън.

Срещата завърши 1:1, макар че "шпорите" бяха с човек повече на терена и водеха в резултата почти до края.

Първо обаче Лукас Моура си изкача червен картон, а после лондончани пуснаха и изравнително попадение.

След нулево първо полувреме, ситуацията за Евертън се усложни в 58-ата минута, когато домакините останаха с човек по-малко.

Дукуре изпусна нервите си след сдърпване с Хари Кейн и удари в лицето звездата на съперника, след което беше изгонен.

10 минути по-късно Майкъл Кийн направи дузпа, която Кейн превърна в гол за 1:0.

С 10 души Евертън намери сили да натисне и да постави Спърс под напрежение. В 88-ата минута наскоро влезлият Лукас Моура си изкара много глупав червен картон за влизане с бутоните напред и разклати допълнително своя тим.

Само две минути по-късно пък Майкъл Кийн се реваншира за дузпата и със страхотен удар от дистанция донесе точката на Евертън.

В класирането Тотнъм е четвърти с 50 т., колкото имат и третият Нюкасъл и петият Манчестър Юнайтед.

Спърс обаче не изглеждат в добра позиция, тъй като са изиграли два мача повече от директните си конкуренти за топ 4.