Три дузпи срещу Барселона! Но Шави продължава да пръска от магията си

Три дузпи срещу Барселона! Но Шави продължава да пръска от магията си Снимка: Getty Images

Барселона показа огромен характер и успя да вземе двубой, в който бяха отсъдени цели три дузпи срещу каталунците. Все пак с брилянтните си решения край тъч линията Шави успя така да промени състава си, че да стигне до победа с 3:2, като две от попаденията бяха отбелязани от хора, появили се от пейката.

След вяло първо полувреме станахме свидетели на цели пет попадения през втората част. В 52-рата минута съдията отсъди дузпа в полза на домакините за нарушение на Дани Алвеш. Хосе Луис Моралес не сбърка от бялата точка и даде аванс на Леванте.

Само четири минути по-късно домакините можеха да поведат с 2:0 от нова дузпа, отсъдена за игра с ръка в наказателното поле на Нико Гонсалес. Този път зад топката застана Роджър Марти, но Тер Стеген се разтегна страхотно и отрази удара му.

Но в рамките на само четири минути Барса направи пълен обрат. В 59-ата Пиер-Емерик Обамеянг изравни, а секунди по-късно току-що появилият се в игра Педри вкара за 2:1 със страхотен удар извън наказателното поле.

В 83-тата минута съдията отсъди трета дузпа за Леванте, този път за нарушение на Ленгле. Зад топката застана трети различен изпълнител - появилият се като резерва Мелеро, който не сбърка - 2:2!

Но драмата далеч не бе приключила. Крайното 3:2 за каталунците оформи друга резерва - Люк де Йонг в добавеното време. Жорди Алба качи топката на главата на холандеца с прекрасно центриране отляво и той с отсечен удар я прати в долния десен ъгъл на вратаря.

С победата Барселона отново се изравни по точки със Севиля - по 60, като има и мач по-малко от андалусийци. Лидерът Реал Мадрид е със 72. Междувременно Леванте остава предпоследен с 22 т.