Жълт картон за Моуриньо в дебюта в Турция. Следва среща с Мъри и Гьозтепе (видео) Снимка: Getty Images

Жозе Моуриньо започна треньорската си кариера в Турция в типичния си стил - с официално предупреждение.

Все пак трябва да отбележим, че Специалния не бе изгонен, а видя само жълтия цвят на картона. Но пък той дойде само 20 минути след началния съдийски сигнал.

В събота неговият нов отбор - Фенербахче, победи с минималното 1:0 Адана Демирспор у дома, а Жозе веднага бе готов с настройката "ние срещу всички".

Още от началото на мача португалецът не спираше да жестикулира и да оспорва почти всяко съдийско решение. Неслучайно след само 20 минути получи и картон.

Победното попадение за "фенерите" падна в 34-тата минута, а негов автор бе Един Джеко.

Бившият нападател на Манчестър Сити, Рома и Интер вече е на 38 г., но не спира да бележи в Турция. Джеко играе за Фенербахче от миналото лято, а в първите си 50 мача за клуба има вече 30 гола и 10 асистенции.

За "фенерите" през седмицата предстои домакинство на Лил в реванша от третия предварителен кръг за Шампионската лига. Тимът на Моуриньо загуби първия мач с 1:2.

Следващия уикенд пък Фенербахче гостува на Гьозтепе и Мъри Стоилов, които дебютираха в Суперлигата с хикс 0:0 на гости на Анталияспор.