Златни резерви измъкнаха Милан, Наполи се провали

Златни резерви измъкнаха Милан, Наполи се провали Снимка: Getty Images

Милан се класира на четвъртфиналите за Купата на Италия с победа с 3:1 над Дженоа след продължения.

"Росонерите" имаха трудности на "Сан Сиро" и трябваше да догонват в резултата, но с голове на златни резерви в допълнителните 30 минути отстраниха съперника.

Йостигор откри с глава след корнер в 17-ата минута и изведе гостите напред.

Милан дълго не успяваше да върне попадението, но в 74-тата минута Оливие Жиру се възползва от центриране на Фернандес и също с глава изравни.

В продълженията първо се разписа Рафаел Леао с късметлийски гол, при който опита центриране, но завъртя топката с необичайна траектория и гредата му помогна за 2:1.

Алексис Салемакерс реши всичко при контраатака и така Милан продължава към следващата фаза.

По-рано през деня Наполи отпадна от Купата след загуба с 2:5 от Фиорентина в много зрелищен мач, който също продължи 120 минути.

Зрителите видяха три червени картона - един за гостите от Фиорентина и два за домакините, както и драматична развръзка, когато дълбоко в добавеното време Наполи стигна до 2:2 и вкара мача в продължения.

Там обаче "виолетовите" спечелиха убедително с нови три безответни гола.