Хърватия се събуди след шок в 68-ата секунда

Хърватия се събуди след шок в 68-ата секунда Снимка: Getty Images

Хърватия обърна Канада и спечели с 4:1 в един от най-качествените мачове на Световното първенство до момента.

Вицешампионите от Мондиал 2018 получиха гол още в 68-ата секунда и това ги накара да се разиграят и да отбележат 4 безответни попадения.

В самото начало Алфонсо Дейвис откри с глава, а Канада показа голяма динамика в играта си, както и в първия мач срещу Белгия.

По-големият опит и класа на хърватите обаче си казаха думата и те обърнаха още преди края на полувремето.

Гол на Андрей Крамарич беше отменен заради засада, но после той все пак изравни.

Минута преди края на полувремето Ливая направи 2:1.

През втората част продължиха да се редуват положенията и пред двете врати, а втори гол на Крамарич в 70-ата минута сложи точка на спора.

В добавеното време Хърватия реализира мълниеносна контраатака и две резерви изработиха четвъртия гол - пасът беше на Мислав Оршич, а Майер реализира на празна врата.

Загубата означава, че Канада отпада от Световното първенство.

Хърватия пък води в групата с 4 т., колкото има и Мароко.

Белгия остава с 3 т. и сблъсъкът с "ватрените" в последния кръг ще бъде директна битка за продължаване към осминафиналите.