Надал се класира за 1/4-финалите на Australian Open

На четвъртфиналите Надал ще се изправи срещу Анди Мъри Снимка: Бгнес
На четвъртфиналите Надал ще се изправи срещу Анди Мъри

Шампионът от 2009 година и поставен под номер 2 в основната схема на Australian Open, Рафаел Надал oт Испания  се класира за четвъртфиналите на турнира, след победа с 3:1 сета (6:4, 4:6, 6:4, 6:4) срещу Иво Карлович.

На четвъртфиналите Надал ще се изправи срещу Анди Мъри, който надигра с 3:0 сета (7:6 (4), 6:3, 6:2) Джон Иснър.

Поставеният под номер 5 британец подобри най-доброто си представяне на Откритото първенство на Австралия. Мъри бе достигал два пъти до осминафиналите на турнира.

Аржентинецът Хуан Мартин Дел Потро отпадна от надпреварата. Поставеният под номер 4 Дел Потро загуби от 14-ия в схемата Марин Чилич от Хърватия със 2:3 сета (7:5, 4:6, 5:7, 7:5, 3:6) в мач продължил 278 минути.

На 1/4финалите Чирич ще играе с победителя от мача между номер 7 в схемата Анди Родик (САЩ) и финалиста от 2007 година Фернандо Гонсалес (Чили).