Испания пред историческо постижение във футбола

Испания се класира на финал на европейското първенство за младежи след продължения срещу Беларус Снимка: Getty images

Испания е на крачка от историческо постижение във футбола след като късно снощи младежкият тим на страната си осигури участие на финала на европейското първенство за младежи, което се провежда в Дания.

Ако "ла рохита" спечели финала срещу Швейцария в събота, страната ще стане първата, която притежава едновременно титлите и при мъжете, и при младежите. Както е известно, "ла фурия роха" е актуалният европейски първенец след като преди три години спечели континенталното първенство в Австрия и Швейцария.

За да си осигурят участието на финала при младежите обаче испанците се нуждаеха от продължения. Тимът бе на крачка от отпадане след като Беларус водеше с 1:0 до 89-та минута след красив гол на Воронков. Центриране на Хефрен и гол на Адриан Лопес обаче осигуриха на тима поне продължения. В допълнителното време тимът вкара нови две попадения и се класира за последния двубоя.

Другият финалист Швейцария също игра продължения. Редовното време на двубоя с Чехия завърши 0:0. Победният гол за Швейцария в 114-та минута вкара Адмир Мехмеди.

С участието си на финала Испания и Швейцария си осигуриха участие на олимпийския футболен турнир през 2012 година. За Испания това ще е първо участие на игрите след Сидни 2000. В Австралия тимът спечели сребърен медал.

Достигналите до полуфиналите отбори на Беларус и Чехия ще определят в пряк спор помежду си ще излъчат още един участник на Игрите в Лондон.