Милан изпревари Ювентус след победа над Каляри

Ибрахимович вкара втория гол във вратата на Каляри Снимка: Getty Images
Ибрахимович вкара втория гол във вратата на Каляри

Италианският шампион Милан завърши с победа календарната 2011 г., след като в мач от отложения преди началото на Серия "А" I кръг спечели с 2:0 на терена на Каляри.

Така поне за едно денонощие "росонерите" ще бъдат първи във временното класиране с актив от 34 точки.

В сряда вечер е голямото дерби между Удинезе и Ювентус, като само победа ще върне "бианконерите" обратно на лидерската позиция.

По-малко от четири минути бяха необходими на миланистите да излязат напред в резултата на "Стадио Сант'Елиа".

Робиньо достигна една топка в наказателното поле и тръгна да преодолява вратаря на Каляри, но стигна до аутлинията. Бразилецът опита ниско центриране към Ночерино, но там скочи Франческо Писано и с крак си отбеляза автогол.

Минута по-рано домакините бяха пропиляли отлична възможност да разпечатат вратата на Абиати, но Косу удари страничната греда.

Милан подпечати своя успех в 61-ата минута, като отново Робиньо се превърна в асистент на гола, който този път бе реализиран от Златан Ибрахимович.

По-рано тази вечер Сиена и Фиорентина не успяха да си отбележат гол.