България започна със загуба волейболната квалификация при жените

Нашите бяха равностойни на Полша в големи периоди от мача, но загубиха Снимка: Getty Images
Нашите бяха равностойни на Полша в големи периоди от мача, но загубиха

Женският волейболен отбор на България загуби с 1:3 гейма от Полша първия си мач от олимпийската квалификация за Токио 2020.

В Апелдорн българските националки отстъпиха с 25:23, 20:25, 19:25 и 22:25, въпреки доброто начало.

В първия гейм нашите започнаха концентрирано и постигнаха три точки преднина, после Полша изравни и частта тръгна точка за точка. В най-важния момент нашите взеха три поредни точки за 24:21, а капитанът ни Елица Василева завърши последната атака за 1:0 в геймовете.

В следващите части обаче грешките в нашия отбор зачестиха и България допусна обрат, въпреки че се бореше до последно и в трите гейма.

В последния гейм момичетата на треньора Иван Петков на няколко пъти изравняваха резултата, наваксвайки преднина на Полша, но в решаващите моменти съперникът ни взе своето.

Утре от 20:30 България играе втория си мач срещу домакина Нидерландия.

Квалификацията е последен шанс на отборите да се класират за Игрите в японската столица през лятото, като само победителят печели квота.