Байерн с грешна стъпка в Бундеслигата

Халил Алтънтоп и Себастиан Роде се радват на гола на втория, с който Айнтрахт откри резултата срещу шампионите от Байерн Снимка: Daylife.com

Байерн изостана на точка от Хановер в борбата за третото място в Бундеслигата, даващо право на участие в Шампионската лига.

Това се случи след като грандът от Мюнхен завърши наравно 1:1 със застрашения от изпадане Айнтрахт. Под ръководството на временния наставник Андрис Йонкер, баварците дори бяха доволни на точката, след като изравниха в 89-ата минута от дузпа чрез голмайстора си Марио Гомес, а минути преди това Теофанис Гекас бе пропуснал да направи резултата 2:0.

Преди това в четвъртък Хановер победиха като гости Фрайбург с 3:1 и взеха преднина в спора с Байерн.

Още по-голяма е интригата в дъното на таблицата, където Щутгарт, Вердер и Кайзерслаутерн взеха жизнено важни победи.

"Швабите" се наложиха с 3:0 над Хамбургер в мач, който в повечето други сезони би бил дерби, но класирането на двата отбора тази година не позволява да го наречем по този начин. Два гола за класическата победа забоде натурализираният бразилец Какау, напомняйки за себе си на националния треньор Йоаким Льов.

Също два пъти се разписа и най-резултатният чужденец в историята на Бундеслигата - Клаудио Писаро, който с попадения в рамките на две минути оформи успеха на "бременските музиканти" с 3:1 като гости на прекия конкурент за оцеляване в елита Санкт Паули.

Кайзерслаутерн пък би полуфиналистите в Шампионската лига Шалке с 1:0 насред Гелзенкирхен с гол на хърватския стрелец Сръджан Лакич. За съжаление, българинът Илиян Мицански отново не влезе в игра.