България стигна до мача с Русия на Евроволей 2011

Въпреки колебанията на моменти България спечели с 3:0 срещу Естония в осминафиналите на европейското първенство по волейбол Снимка: Getty images

Волейболистите на България спечелиха трета поредна победа на европейското първенство в Австрия и Чехия. В плейофите на надпреварата, които започнаха днес в Карлови Вари и Виена, нашите биха с 3:0 (25:20, 25:23, 25:22) Естония. С успеха тимът ни си осигури участие в четвъртфиналите и мач с фаворит №1 на шампионата Русия. Двубоят със Сборная ще се играе утре от 19,00 ч.

Първоначално срещата бе насрочена за 16,00 ч., но след като домакините приключиха с участието си заради загуба от Полша с 1:3 сблъсъкът между България и Русия бе преместен за по-късния час като по-интересен. Срещу Сборная волейболистите ни отново ще облекат късметлийските черни екипи, с които все още нямат загуба.

Срещу Естония българите срещнаха затруднения най-вече във втория и особено в третия гейм, но това се дължеше предимно на собствените им грешки. На няколко пъти недоволен от изявите му Радостин Стойчев замени Тодор Алексиев. И резервите Тодор Скримов и Методи Ананиев обаче не показаха максимална концентрация.

Най-резултатен от българския тим бе Матей Казийски с 14 точки. С 9 точки завърши Владо Николов.

Българите логично се представиха по-добре от съперника и във всички елементи. Нашите записаха 6 точки от блокада,  3 точки директно от сервис, 53 % ефективност в атака и 51 %  посрещане.

На живо срещата в залата изгледа треньорът на Русия Владимир Алекно. Неговият тим днес почива, тъй като завърши на първо място в групата и се класира директно на четвъртфиналите.