Безупречни Ювентус и Удинезе в Серия "А"

Алесандро Матри бе героят за "Старата госпожа" в Сиена Снимка: Getty Images
Алесандро Матри бе героят за "Старата госпожа" в Сиена

Отборите на Ювентус и Удинезе записаха нови победи от началото на първенството в италианското Калчо.

Очаквано, но и доста трудно "бианконерите" се наложиха с 1:0 като гости на Сиена и след първите два изиграни мача имат пълен актив от 6 точки.

Единственият гол в срещата бе дело на Алесандро Матри в 54-ата минута след отлично проведена многоходова акция и завършващ удар отблизо.

С пълен актив от точки след формално III кръг на Серия "А" е и тимът на Удинезе, спечелил с 2:0 срещу Фиорентина на "Фриули".

Антонио Ди Натале даде преднина за "зебрите" още в 8-ата минута от дузпа, която бе отсъдена за игра с ръка в полето на гостите.

Чилийският халф Маурисио Исла пък затвърди победата в 30-ата минута, когато при опит за негово центриране се получи щастливо двойно подаване с противников футболист и с мощен изстрел по диагонала порази целта.

След добрия си старт и зрелищното 2:2 с Милан на "Сан Сиро", Лацио изненада неприятно своите фенове с домакинската си загуба от Дженоа.

"Римските орли" поведоха с гол на Скули още в 11-ата минута, но Паласио и Куцка след почивката пратиха трите точки в посока Генуа.

Аталанта продължи да наваксва пасива от 6 точки, след като им бяха отнети от местната федерация преди старта на първенството заради прословутия скандал "Калчополи".

Играчите от Бергамо пречупиха Палермо с 1:0 и вече са на само два пункта от кота "нула".

В неделя вечерта е последният мач от кръга, като Наполи приема шампиона Милан на своя "Сан Паоло".