Левски победи и в реванша от Лига Европа, новият нападател с голов дебют

Мариани отново вкара за Левски, а "сините" победиха за втори път Ружомберок Снимка: LAP.bg
Мариани отново вкара за Левски, а "сините" победиха за втори път Ружомберок

Левски се класира за втория квалификационен кръг на Лига Европа след победа с 2:0 в домакинския реванш срещу Ружомберок.

Пред почти празния стадион "Георги Аспарухов", където публиката се състоеше предимно от група деца поради наказанието на "сините" да играят пред празни трибуни, Левски постигна още една победа над словашкия съперник и с общ резултат 4:0 го елиминира убедително.

Головете за победата отбелязаха най-силният играч на тима напоследък Давиде Мариани и дебютиралият нападател Дени Алар, а в следващия кръг Левски ще играе срещу АЕК Ларнака.

Левски не започна добре мача тази вечер и играеше предпазливо в първите петнайсетина минути, позволи и няколко опасни атаки пред вратаря Миятович.

В 32-ата минута обаче Станислав Костов пусна отличен извеждащ пас на Станислав Иванов, който не успя да преодолее вратаря, топката попадна в Мариани и той със силен шут в опразнената врата откри - 1:0 за Левски.

След почивката и двата тима изпуснаха изгодни положения.

Първо гостите на няколко пъти застрашиха Миятович, а Левски не изглеждаше никак добре в защита, но завършващите удари на словаците не бяха качествени.

После Паулиньо и Мариани изпуснаха за "сините", а резервата Здравко Димитров не успя да вкара при три поредни чисти положения, като при първите две стреля във вратаря Крайчирик, а при третото не намери очертанията на вратата.

В добавеното време влезлият няколко минути преди това Дени Алар направи дебюта си голов с хубаво попадение от воле след центриране отдясно, за да оформи крайното 2:0.

Съперник на Левски във втория предварителен кръг на Лига Европа ще бъде АЕК Ларнака, който тази вечер отстрани Петроклуб с успех с 1:0 като гост и общ резултат 2:0.