Атлетико стана последният осминафиналист в Лигата

Атлетико взе необходимата победа, за да не зависи от резултата в другия мач Снимка: Getty Images
Атлетико взе необходимата победа, за да не зависи от резултата в другия мач

Атлетико Мадрид е последният отбор, който се класира за 1/8-финалите на Шампионската лига след победа с 2:0 над Локомотив Москва в последния мач от група D на "Уанда Метрополитано".

Играчите на Диего Симеоне се нуждаеха от успех, за да са сигурни в класирането си в следващата фаза и го постигнаха с голове на Жоао Феликс от дузпа в 17-ата минута и на Фелипе в 54-ата.

Още в началото Киърън Трипиър пропусна дузпа, но домакините получиха втори наказателен удар за игра с ръка и този път Феликс беше точен.

През втората част Фелипе засече центриране отдясно, за да оформи крайния резултат.

В другия мач от групата Ювентус надделя над Байер Леверкузен с 2:0 като гост, макар че "бианконерите" вече си бяха осигурили първото място в групата.

Головете паднаха към края, като първо Кристиано Роналдо откри отблизо след асистенция на Пауло Дибала.

В добавеното време Дибала асистира и на Игуаин при контраатака за крайното 2:0.

В крайното класиране Ювентус завършва с 16 т., Атлетико Мадрид е втори с 10, Байер Леверкузен е трети с 6, а Локомотив Москва е на последното място с 3 т.