Барса покори "Парк де Пренс" в нов шедьовър от Шампионската лига

Барса покори "Парк де Пренс" в нов шедьовър от Шампионската лига Снимка: Getty Images

Барселона взе паметна победа с 3:2 над Пари Сен Жермен като гост в първи четвъртфинал от Шампионската лига.

Срещата предложи зашеметяващо темпо и два пълни обрата, а интригата остава налице преди ответния сблъсък, който обещава не по-малко зрелище.

Каталунците изиграха отлично първо полувреме, в което се справиха в защита срещу звездите на съперника и създадоха няколко сериозни положения за гол.

Така заслужено се оттеглиха с преднина на почивката.

Джанлуиджи Донарума беше доста несигурен на вратата си и едно негово лошо излизане можеше да стане причина за попадение на Роберт Левандовски в 22-рата минута. Нуно Мендеш обаче изчисти от голлинията.

После италианецът спаси удар на Рафиня отдалеч, а гостите оставаха по-опасният отбор.

В 36-ата минута Барса направи отлична атака, Ламал центрира отдясно, а с лошата си намеса Донарума прати топката право на крака на Рафиня.

Бразилецът веднага стреля и изведе тима си напред в резултата.

ПСЖ пък така и не създаде сериозно положение пред Тер Щеген, въпреки че атаки за парижани не липсваха.

Домакините обаче изригнаха в първите минути на втората част и в 50-ата минута вече водеха в резултата.

Усман Дембеле изравни със зверски изстрел с левия крак, а след три минути Витиня изведе своите напред, след пас на Фабиан Руис.

Доминантният период на ПСЖ обаче продължи кратко. В 62-рата минута Рафиня се възползва от брилянтно извеждащо подаване на тъкмо влезлия Педри, за да отбележи втория си гол за 2:2.

В този период мачът стана съвсем непредсказуем, а Дембеле нацели гредата при златна възможност за парижани.

В 77-ата минута Андреас Кристенсен се разписа с глава след корнер, а за резервата това беше първо докосване до топката секунди след появата в игра.

Това се оказа и победният гол за вечерта.

Така тимът на Шави Ернандес взе предимство преди реванша в Каталуния на 16 април.