Байерн показа, че е жив и продължава към полуфиналите

Байерн показа, че е жив и продължава към полуфиналите Снимка: Getty Images

Байерн Мюнхен удари Арсенал с 1:0 у дома и се класира за полуфиналите на Шампионската лига.

Тимът на Томас Тухел спечели изключително оспорвания сблъсък след 2:2 в първия мач, като в реванша скъпоценния гол отбеляза Йозуа Кимих през втората част.

Така Байерн продължава да се бори да спаси сезона си след фиаското на домашната сцена, докато Арсенал претърпя ново голямо разочарование след загубата от Астън Вила в първенството.

Първото полувреме не предложи много положения за гол, макар че и двата тима имаха своите шансове.

Преобладаваше предпазливостта и излишни рискове не се поемаха.

Байерн доминираше след почивката и за малко да поведе, когато Горецка и Герейро последователно удариха гредите.

В 63-тата минута баварците излязоха напред в резултата - Герейро центрира отляво и Йозуа Кимих с глава опъна мрежата.

Арсенал така и не успя да отговори с нещо реално пред вратата на Мануел Нойер.

До края атаките на "артилеристите" оставаха по-скоро хаотични, докато Байерн се справи в защита и си заслужи класирането напред.