Дузпа в 98-ата минута спаси ПСЖ на "Парк де Пренс"

Дузпа в 98-ата минута спаси ПСЖ на "Парк де Пренс" Снимка: Getty Images

Гол от дузпа на Килиан Мбапе в 98-ата минута спаси Пари Сен Жермен от загуба срещу Нюкасъл насред "Парк де Пренс".

Срещата завърши 1:1, а изравнителният гол беше изключително важен за парижани, защото им позволи да запазят второто място в група "F" на Шампионската лига.

По същото време Борусия Дортмунд удари Милан с 3:1 на "Сан Сиро" и си осигури класирането в следващата фаза.

В Париж първото полувреме беше вълнуващо и в него и двата тима създадоха немалко положения.

Първо Мбапе стреля триково с пета, но Ник Поуп спаси. На другата врата Алмирон пропусна за "свраките".

В 25-ата минута Нюкасъл поведе, след като изстрел на Мигел Амлирон не беше убедително отразен от Донарума. Топката попадна в Александър Исак, който направи добавка за 1:0.

ПСЖ тръгна смело напред, но гостите се справяха в защита и оцеляха при няколко трудни ситуации.

През втората част домакините тотално надиграха съперника и направиха купища пропуски, като само резервата Брадли Баркола се провали 3-4 пъти пред гола.

Нюкасъл някак запазваше преднината си, но се защитаваше все по-дълбоко в своята половина и не успяваше изобщо да задържи топката.

На два пъти ПСЖ имаше много сериозни претенции за дузпа, които не бяха уважени - първия път заради нарушение на Антъни Гордън, а втория заради игра с ръка.

В 95-ата минута Ливраменто игра с ръка в пеналта след центриране отдясно и Шимон Марчиняк най-после се реши да отсъди наказателен удар, след като изгледа повторение.

Килиан Мбапе се нагърби с отговорността и изпълни много уверено дузпата за крайното 1:1.

На "Сан Сиро" пък Оливие Жиру пропусна дузпа още в 6-ата минута, тъй като стреля слабо и Кобел спаси удара му.

Сам три минути по-късно Калабрия направи дузпа пред другата врата, от която Марко Ройс откри за Борусия.

Германците обаче пропуснаха да удвоят аванса си и бяха наказани в 37-ата минута, когато Чуквуезе направи мощен пробив по десния фланг, стреля от малък ъгъл и лек рикошет му помогна да направи 1:1.

В 59-ата минута Байноу-Гитенс изведе отново Борусия напред след отлична атака и удар по земя.

Карим Адейеми покачи на 3:1 10 минути по-късно, когато стреля извън пеналта, а Майк Менян се намеси зле и допусна топката зад себе си.

В групата германският тим води с 10 т. пред ПСЖ със 7 и Нюкасъл и Милан с по 5.

В последния кръг парижани гостуват в Дортмунд и имат всички шансове да си осигурят прескачането на групата.