Трима души загинаха при стрелба в джамия в Сан Диего, а двамата нападатели - на 17 и 19 години - са се самоубили след атаката, съобщиха местните власти.
Разследващите разглеждат случая като вероятно престъпление от омраза.
Нападението е извършено в понеделник сутринта в Ислямския център на Сан Диего - най-голямата джамия в окръга. Полицията е открила трима простреляни мъже пред входа на сградата.
Малко по-късно е постъпил сигнал и за стрелба от автомобил срещу работник по озеленяване в близост до мястото. Мъжът не е пострадал.
Нападателите са били открити мъртви в автомобил на няколко пресечки от джамията. Според полицията те са починали от самопричинени огнестрелни рани.
Сред загиналите е охранител на ислямския център, който според властите е предотвратил още по-тежък инцидент.
"Справедливо е да се каже, че действията му бяха героични. Без съмнение той е спасил човешки животи днес", заяви началникът на полицията в Сан Диего Скот Уол, цитиран от Си Би Ес.
Разследването е започнало още преди атаката, след като майката на единия от заподозрените е подала сигнал, че синът ѝ е напуснал дома с няколко оръжия и автомобил.
По думите на полицията младежът е оставил бележка с "реторика на омраза", макар да не е имало конкретни заплахи към джамията.
По време на нападението в комплекса е имало деца, тъй като в сградата се помещава и училището "Ал Рашид". Учениците са били евакуирани, а няколко училища в района временно са били поставени под блокада.
От ФБР призоваха гражданите да предоставят информация, която може да помогне на разследването.
Кметът на града Тод Глория написа, че силите на реда са на място и активно се опитват да защитят общността. След това беше съобщено, че "опасността е неутрализирана".

