Белгия оцеля след канонада от удари и огорчи храбрите канадци

Белгия оцеля след канонада от удари и огорчи храбрите канадци Снимка: Getty Images

Белгия потегли на Мондиал 2022 с много трудна победа с 1:0 над Канада в група "F" от турнира.

"Червените дяволи" оцеляха след цели 16 удара към своята врата и бяха тотално надиграни от храбрите канадци, но ги излъгаха с гол на Миши Батшуай в края на първото полувреме.

Тибо Куртоа спаси дузпа още в началото, а после съдиите пожалиха Белгия при втора очевидна дузпа в полза на противника им.

Канадците започнаха силно мача и изненадаха опитния съперник с агресивната си игра.

Канада доминираше и наложи натиск, създаде няколко положения и получи дузпа в 8-ата минута.

Тогава Яник Караско спря с ръка един удар към вратата и след намеса на ВАР беше отсъден наказателен удар.

Звездата на Канада Алфонсо Дейвис обаче стреля слабо и Тибо Куртоа отрази удара му.

Въпреки това разочарование, "кленовите листа" продължиха да атакуват, докато Белгия изобщо не успяваше да намери играта си.

Канада трябваше да получи и втора дузпа за нарушение на Аксел Витсел, но този път при разглеждането с ВАР главният съдия не беше повикан до монитора.

Така в 44-тата минута "червените дяволи" изненадващо поведоха. Една дълга топка зад централните защитници стигна до Миши Батшуай и той с първото си докосване стреля точно за 1:0.

През втората част Белгия се затвори и разчиташе на контраатаки, които обаче рядко водеха до нещо опасно.

Канада хвърли много усилия в опити да се върне в мача и отправи още няколко удара към Куртоа, но така и не успя да промени развоя.

С трите точки Белгия вече води в групата, а другите два тима в нея Хърватия и Мароко завършиха 0:0 по-рано днес.