Мълниеносната Аржентина е на финал! И хърватите не успяха да спрат Меси

Мълниеносната Аржентина е на финал! И хърватите не успяха да спрат Меси Снимка: Getty Images

Аржентина се класира за финала на Мондиал 2022 след убедително 3:0 над Хърватия в първия полуфинален двубой в Катар.

Геният на Лионел Меси отново се прояви и звездата се отчете с гол и асистенция, а Хулиан Алварес заби два гола за категоричния успех. Хърватите пък нямаха сили за нов подвиг и им остава да се опитат да спечелят третото място в малкия финал в събота.

Аржентина и Меси пък ще се борят за титлата в неделя срещу Франция или Мароко.

"Гаучосите" започнаха по-настойчиво срещата тази вечер, макар че до един момент Хърватия се справяше с атаките им без особени затруднения.

Единствената опасност в началото беше един далечен удар на Енцо Фернандес, с който Доминик Ливакович се справи.

След половин час игра обаче Аржентина нанесе удара си в рамките на пет минути.

Първата сериозна грешка в отбраната на хърватите доведе до откъсване на Хулиан Алварес, който остана сам срещу Ливакович, отигра първи топката и се сблъска с вратаря. Даниеле Орсато отсъди дузпа в полза на Аржентина.

От бялата точка Лионел Меси беше перфектен и стреля неспасяемо за 1:0.

В 39-ата минута Алварес отново проби при контраатака и след като на два пъти противниковите защитници не успяха да му избият топката, той вкара отблизо за 2:0.

Хърватите бяха доста смутени и можеха да получат и трети гол, но Ливакович спаси удар с глава на Алварес след корнер.

През второто полувреме "ватрените" опитаха да излязат по-напред и да обърнат развоя. Емилиано Мартинес обаче така и не направи сериозно спасяване.

В 69-ата минута пък Меси отново избухна, с невероятната си техника проби по аутлинията и пусна към Алварес, който на празна врата фиксира крайния резултат.

При 3:0 Хърватия вече нямаше как да отговори и мачът просто се доиграваше.

С попадението си Меси стана №1 по голове на световни първенства в историята на Аржентина и му остава само една крачка до осъществяване на голямата мечта.

Вторият финалист ще стане ясен в сряда вечерта.