Пропусната от Меси дузпа не спря Аржентина, драма в спора за второто място

Пропусната от Меси дузпа не спря Аржентина, драма в спора за второто място Снимка: Getty Images

Аржентина спечели група "C" на Световното първенство след победа с 2:0 над Полша в последния кръг.

Играчите на Лионел Скалони отбелязаха два гола през второто полувреме и си свършиха работата, като успяха и да избегнат среща с Франция на осминафинала.

Лео Меси пропусна дузпа през първото полувреме, но това не попречи на отбора му.

Заедно с Аржентина в следващата фаза продължава Полша, макар че Роберт Левандовски и компания не показаха почти никакви футболни достойнства тази вечер.

Те запазиха второто място заради по-добрата си голова разлика от Мексико - мексиканците победиха Саудитска Арабия, но един гол не им достигна, за да изпреварят прекия си конкурент.

На стадион "974" Аржентина постепенно наложи доста сериозен натиск срещу поляците и към края на полувремето не оставяше съперника да си поеме дъх.

В 37-ата минута "гаучосите" получиха странна дузпа, след като Войчех Шчезни опита да пресече едно центриране и закачи Меси с ръкавицата си.

Самият Меси застана зад топката, но се провали от бялата точка заради страхотната реакция на вратаря, който спаси удара му.

До почивката Шчезни продължаваше да бъде перфектен, а Аржентина направи още няколко пропуска.

В самото начало на второто полувреме обаче Молина центрира по земя отдясно и Алексис Макалистър насочи много точно към далечния ъгъл, макар и да не намери идеално топката - 1:0 за Аржентина.

В 67-ата минута Хулиан Алварес направи 2:0 със страхотен завършващ изстрел.

В другия мач Мексико нанесе удара си за пет минути в началото на второто полувреме. Хенри Мартин откри отблизо след комбинация при ъглов удар, а после Луис Чавес блесна с феноменално изпълнение на пряк свободен удар за 2:0.

До края Мексико опита всякак да стигне до трети гол, който щеше да ги класира, но отчете поредица от пропуски, а две тяхни попадения бяха отменени заради засади.

Полша пък с мъка удържаше Аржентина, защото знаеше, че ако получи трети гол, ще изпусне втората позиция.

Известно време единствено показателите за феърплей и по-малкото жълти картони поставяха Полша над Мексико, но в края "ацтеките" получиха попадение от Салем Ал-Досари.

А въпреки слабата си игра, поляците оцеляха на косъм - предстои им обаче среща с Франция на осминафинала.