С помощта на златната левачка на Меси Аржентина отново е в голямата игра

Аржентина победи Мексико с 2:0 в мач с атмосфера, която беше като за световно (един от малкото такива в Катар). Головете за победата отбелязаха Лионел Меси и Енцо Фернандес, а трите точки оставят шансове на "гаучосите" да се борят за първото място в групата.

То почти сигурно ще е факт при нов успех на аржентинците в последния групов рунд срещу Полша. А лидерството в потока е важно, тъй като вторият в тази група ще се изправи срещу световния шампион Франция още на осминафиналите. Но май е още рано за сметки...

Иначе мачът започна с остри сблъсъци от първите минути, но реферът Даниеле Орсато умишлено бавеше картоните, за да охлади страстите. И, трябва да признаем, се справи.

В 22-рата минута Нестор Араухо от Мексико влезе грубо в краката на Акуня и имаше късмет, че получи само жълт картон.

Положенията липсваха и двата съперника се оттеглиха на почивка с мисълта да решат всичко след нея.

Жадуваният миг за Аржентина дойде в 64-тата минута, когато Лео Меси откри резултата с прецизен далечен удар в долния ляв ъгъл на Очоа.

Точка на спора сложи Енцо Фернандес с великолепно попадение в 87-ата минута.

В класирането води Полша с 4 точки пред Аржентина и Саудитска Арабия с 3. Мексико е последен с 1 точка. В последния групов кръг мачовете са Аржентина - Полша и Мексико - Саудитска Арабия.