Този сайт използва „бисквитки“ (cookies). Разглеждайки съдържанието на сайта, Вие се съгласявате с използването на „бисквитки“. Повече информация тук.

Разбрах

Наградите на критиците: Everything Everywhere All at Once е най-добрият филм, a Bеtter Call Saul е най-добрият сериал

Ежегодната награда за цялостни постижения тази година отиде в ръцете на Джеф Бриджис Снимка: Getty Images
Ежегодната награда за цялостни постижения тази година отиде в ръцете на Джеф Бриджис

Приключенският научнофантастичен филм Everything Everywhere All at Once стана заглавието, което обра най-много статуетки при раздаването на наградите Critics Choice Awards 2023 ("Изборът на критиците").

В категорията за телевизия, от друга страна, големият победител е сериалът на Netflix Better Call Saul.

Ежегодната награда за цялостни постижения тази година отиде в ръцете на Джеф Бриджис.

А специалното отличие #SeeHer, което се присъжда на актьори, застъпващи се за равенството между половете и избирали роли, които "разбиват границите на стереотипите", отиде при Джанел Моне.

Церемонията по раздаването на статуетките се проведе във Fairmount Century Plaza Hotel в Лос Анджелис. Водещ на събитието беше актрисата Челси Хедлър.

По-долу може да се запознаете със списъка с номинираните и победителите.

Снимка: Getty Images

КИНО

Номинирани за най-добър филм:

Everything Everywhere All at Once

"Вавилон"

"Баншите от Инишерин"

"Елвис"

"Семейство Фейбълман"

Glass Onion: A Knife Out Mystery

"RRR"

Tár

"Топ Гън: Маверик"

Women Talking

Победител: Everything Everywhere All at Once

Номинирани за най-добра актриса:

Виола Дейвис - "Жената воин"

Кейт Бланшет - Tár

Даниел Дедуаър - Till

Марго Роби - "Вавилон"

Мишел Уилямс - "Семейство Фейбълман"

Мишел Йео - Everything Everywhere All at Once

Победител: Кейт Бланшет - Tár

Снимка: Getty Images

Номинирани за най-добър актьор:

Остин Бътлър - "Елвис"

Том Круз - "Топ Гън: Маверик"

Брендън Фрейзър - The Whale/ "Китът"

Колин Фарел - "Баншите от Инишерин"

Пол Мескал - Aftersun

Бил Наи - Living/ "Да живееш"

Победител: Брендън Фрейзър - The Whale/ "Китът"

Снимка: Getty Images

Номинирани за най-добър режисьор:

Даниел Кван и Даниел Шайнерт - Everything Everywhere All at Once

Джеймс Камерън - "Аватар: Природата на водата"

Деймиън Шазел - "Вавилон"

Тод Фийлд - Tár

Баз Лурман - "Елвис"

Мартин Макдона - "Баншите от Инишерин"

Сара Поли - Women Talking

Джина Принс-Байтвуд - "Жената воин"

С.С. Раджамули - "RRR"

Стивън Спилбърг - "Семейство Фейбълман"

Победител: Даниел Кван и Даниел Шайнерт - Everything Everywhere All at Once

Номинирани за най-добър оригинален сценарий:

Даниел Кван и Даниел Шайнерт - Everything Everywhere All at Once

Мартин Макдона - "Баншите от Инишерин"

Стивън Спилбърг и Тони Къшър - "Семейство Фейбълман"

Тод Фийлд - Tár

Шарлот Уелс - Aftersun

Победител: Даниел Кван и Даниел Шайнерт - Everything Everywhere All at Once

Снимка: Getty Images

Номинирани за най-добър адаптиран сценарий

Райън Джонсън - Glass Onion: A Knives Out Mystery

Казау Ишигуро - Living/ "Да живееш"

Ребека Ленкевич - "Нейната дума"

Сара Поли - Woman Talking

Самюел Хънтър - The Whale/ "Китът"

Победител: Сара Поли - Woman Talking

Номинирани за най-добра поддържаща актриса:

Анджела Басет - "Черната пантера: Уаканда завинаги"

Джейми Лий Къртис - Everything Everywhere All at Once

Стефани Хсу - Everything Everywhere All at Once

Джанел Моне - Glass Onion: A Knives Out Mystery

Кери Кондън - "Баншите от Инишерин"

Джеси Бъкли - Women Talking

Победител: Анджела Басет - "Черната пантера: Уаканда завинаги"

Номинирани за най-добър поддържащ актьор:

Пол Дейно - "Семейство Фейбълман"

Джонатан Ке Кван - Everything Everywhere All at Once

Брендън Глийсън - "Баншите от Инишерин"

Джъд Хърш - "Семейство Фейбълман"

Бари Кеоган - "Баншите от Инишерин"

Брайън Тайри Хенри - Causeway

Победител: Джонатан Ке Кван - Everything Everywhere All at Once

Номинирани за най-добра комедия:

Everything Everywhere All at Once

"Баншите от Инишерин"

"Семейство Фейбълман"

Everything Everywhere All at Once

"Идиотският триъгълник"

Bros

The Unbearable Weight of Massive Talent

Победител: Glass Onion: A Knife Out Mystery

Номинирани за най-добър актьорски състав:

"Баншите от Инишерин"

Everything Everywhere All at Once

Glass Onion: A Knife Out Mystery

"Жената воин"

Women Talking

Победител: Glass Onion: A Knife Out Mystery

Снимка: Getty Images

ТЕЛЕВИЗИЯ

Номинирани за най-добра лиминирата поредица:

Gaslit

The Dropout

The Girl from Plainvill

The Offer

Pam & Tommy/ "Пам и Томи"

"Станция 11"

This is Going to Hurt

Under the Banner of Heaven

Победител: The Dropout

Номинирани за най-добра телевизионна драма:

Andor/ "Андор"

Bad Sisters

Better Call Saul

The Crown/ "Короната"

"Еуфория"

"Добрата битка"

"Домът на дракона"

Yellowstone

Severance

Победител: Better Call Saul

Снимка: Getty Images

Номинирани за най-добър млад актьор/актриса

Франки Корио - Aftersun

Габриел Лабел - "Семейство Фейбълман"

Джалин Хол - Till

Бела Рамзи - Catherine Called Birdy

Банкс Репета - Armageddon Time

Сейди Синк - The Whale/ "Китът"

Победител: Габриел Лабел - "Семейство Фейбълман"

Номинирани за най-добра актриса в драматичен сериал:

Зендая - "Еуфория"

Кристин Барински - "Добрата битка"

Шарън Хорган - Bad Sisters

Лора Лини - Ozark

Манди Мур - "Това сме ние"

Кели Райли - Yellowstone

Победител: Зендая - Еуфория

Номинирани за най-добър актьор в драматичен сериал

Джеф Бриджис - The Old Man

Диего Луна - Andor/ "Андор"

Стърлинг Браун - "Това сме ние"

Боб Оденкърк - Better Call Saul

Адам Скот - Severance

Антъни Стар - The Boys

Победител: Боб Оденкърк - Better Call Saul

Снимка: Getty Images

Номинирани за най-добра комедия:

"Бари"

The Bear

Better Things

Ghost

Abbott Elementary

Hacks

Reboot

Reservation Dogs

Победител: Abbott Elementary

Номинирани за най-добра актриса в комедиен сериал:

Кристина Апългейт - Dead to Me

Квинта Брансън - Abbott Elementary

Джийн Смарт - Hacks

Кейли Куоко - "Стюардесата"

Рене Елис Голдсбъри - Girls5eva

Девъри Джейкъбс - Reservation Dogs

Победител: Джийн Смарт - Hacks

Номинирани за най-добър актьор в комедийна предицата:

Джеръми Арън Уайт - The Bear

Бил Хейдър - "Бари"

Стив Мартин - Only Murders in the Building

Кийгън Майкъл-Кей - Reboot

Победител: Джеръми Арън Уайт - The Bear

Номинирани за най-добър актьор в лиминирана поредица:

Мъри Бартлет - Welcome to Chippendales

Рей Лиота - Black Bird

Пол Уолтър Хаузер - Black Bird

Донал Глийсън - The Patient

Матю Гуд - The Offer

Шей Уигъм - Gaslit

Победител: Пол Уолтър Хаузер - Black Bird

Номинирани за най-добра актриса в лимитирана поредица:

Аманда Сайфред - The Dropout

Джулия Гарнър - Inventing Anna

Лили Джеймс - Pam&Tommy/ "Пам и Томи"

Амбър Мидтъндър - Pray

Джулия Робъртс - Gaslit

Мишел Пфайфър - The First Lady

Победител: Аманда Сайфред - The Dropout

---
Присъединете се към групатa Webcafe.bg във Facebook за свежи истории през целия ден:

   

Най-четените