Този сайт използва „бисквитки“ (cookies). Разглеждайки съдържанието на сайта, Вие се съгласявате с използването на „бисквитки“. Повече информация тук.

Разбрах

Номинациите за "Златен глобус" 2021: Мария Бакалова ще се бори за награда за най-добра женска роля

Българката (в средата) е номинирана за участието си в продължението на "Борат". Снимка: Searchlight Pictures, Amazon Prime, Netflix,
Българката (в средата) е номинирана за участието си в продължението на "Борат".

Номинациите в различните категории на 78-ото издание на наградите "Златен глобус" бяха обявени от актрисите Сара Джесика Паркър и Тараджи Хенсън. Филмите, сериали, актьори и творци, които ще се борят за отличията, са посочени от 90-те членове на Асоциацията на холивудската чуждестранна преса (HFPA).

Голямата новина е, че българската актриса Мария Бакалова е номинирана за "Златен глобус" за участието си в комедията "Борат 2". 

Церемонията по връчване на статуетките ще се проведе на 28 февруари едновременно в Лос Анджелис и Ню Йорк и ще бъде излъчена онлайн. Заради пандемията обичайната бляскава вечеря в Бевърли Хилс беше отменена. Вместо това комедийната актриса Тина Фей ще излъчва на живо по телевизия NBC от Ню Йорк, докато ко-водещата Ейми Пьолер ще бъде в Лос Анджелис. Номинираните за работата си в киното и телевизията ще се включват от места по целия свят.

Тази година с наградата на името Сесил Б. Демил ще бъде удостоена актрисата Джейн Фонда, икона в Холивуд и социална активистка.

А ето и пълният списък с номинираните:

КИНО:

Най-добър драматичен филм:

Nomadland

Mank

The Father ("Бащата")

Promising Young Woman

The Trial of the Chicago 7

Най-добър филм - комедия/мюзикъл

Borat Subsequent ("Борат 2")

Hamilton ("Хамилтън")

Music Palm Springs

("Палм Спрингс")

The Prom

Най-добър актьор в драматичен филм:

Риз Ахмед (Sound of Metal)

Чадоук Боузман (Ma Rainey's Black Bottom)

Антъни Хопкинс (The Father)

Гари Олдман (Mank)

Таар Раим (The Mauritanian)

Най-добра актриса в мюзикъл или комедия:

Мария Бакалова (Borat Subsequent Moviefilm)

Кейт Хъдсън (Music)

Мишел Пфайфър (French Exit)

Розамунд Пайк (I Care A Lot)

Аня-Тейлър Джой (Emma)

Най-добър актьор в комедия/мюзикъл:

Саша Барон Коен (Borat Subsequent Moviefilm)

Джеймс Кордън (The Prom)

Лин-Мануел Миранда (Hamilton)

Анди Самбърг (Palm Springs)

Дев Пател (Personal History of David Copperfield)

Най-добър актьор във второстепенна роля:

Саша Барон Коен (The Trial of the Chicago 7)

Даниел Калуя (Judas and the Black Messiah)

Джаред Лето (The Little Things)

Бил Мър (On the Rocks)

Лесли Одом (One Night in Miami)

Най-добра актриса във второстепенна роля:

Глен Клоуз, Hillbilly Elegy

Оливия Колман, The Father

Джоди Фостър, The Mauritanian

Аманда Сийфрид, Mank

Хелена Зенгел, News of the World

Най-добър режисьор:

Емералд Фенел, (Promising Young Woman)

Клоуи Жао (Nomadland)

Дейвид Финчер (Mank)

Арън Соркин (The Trial of the Chicago 7)

Най-добър сценарий:

Арън Соркин (The Trial of the Chicago 7)

Клоуи Жао (Nomadland)

Флориан Целер и Кристофър Хемптън (The Father)

Джак Финчър (Mank)

Емералд Фенел (Promising Young Woman)

Най-добър анимационен филм:

The Croods: A New Age ("Круд: Нова епоха")

Onward ("Напред")

Over the moon

Soul ("Душа")

Wolfwalkers

Най-добър чуждоезичен филм:

Another Round (Дания)

La Llorona (Гватемала / Франция)

The Life Ahead (Италия)

Minari (САЩ)

Two Of Us (Франция / САЩ)

Най-добра оригинална филмова музика:

Александър Деспла (The Midnight Sky)

Лудвиг Йорансон (Tenet)

Джеймс Нютън Хауърд (News of the World)

Трент Резнър & Атикъс Рос и Джон Бастис (Soul)

Трент Резнър & Атикъс Рос (Mank)

Най-добра оригинална песен:

IО SÌ (Seen) - The Life Ahead Speak Now - One Night in Miami

Tigress & Tweed - The United States Vs. Billie Holiday

Fight For You- Judas and the Black Messiah Hear

My Voice- The Trial of the Chicago 7

ТЕЛЕВИЗИЯ:

Най-добър драматичен сериал:

The Mandalorian ("Мандалорецът")

The Crown ("Короната")

Lovecraft Country ("Страната на Лъвкрафт")

Ozark ("Озарк")

Ratched

Най-добра комедия или мюзикъл

Emily in Paris ("Емили в Париж")

Ted Lasso The Flight Attendant ("Стюардесата")

Schitt"s Creek ("Шитс Крийк")

The Great

Най-добър минисериал:

Normal People ("Нормални хора")

The Queen's Gambit

The Undoing ("Отмяната")

Small Axe

Unorthodox

Най-добър актьор в телевизионен сериал - драма

Джейсън Бейтман, Ozark

Джош О'Конър, The Crown

Боб Оденкърк, Better Call Saul

Матю Рис, Perry Mason

Ал Пачино, Hunters

Най-добра актриса в телевизионен сериал - драма

Оливия Колман, The Crown

Джоди Комър, Killing Eve

Ема Корин, The Crown

Лора Лини, Ozark

Сара Полсън, Ratched

Най-добър актьор в телевизионен сериал - комедия

Дон Чийдъл, Black Monday

Юджийн Леви, Schitt's Creek

Никълъс Холт, The Great

Джейсън Съдейкис, Ted Lasso

Рами Юсеф, Ramy

Най-добра актриса в телевизионен сериал - комедия

Лили Колинс, Emily in Paris

Кейли Куоко, The Flight Attendant

Ел Фанинг, The Great

Катрин О'Хара, Schitt's Creek

Джейн Леви, Zoey's Extraordinary Playlist

Най-добър актьор в минителевизионен сериал:

Брайън Кранстън , Your Honor

Джеф Даниълс, The Comey Rule

Итън Хоук, The Good Lord Bird

Хю Грант, The Undoing

Марк Ръфало, I Know This Much Is True

Най-добра актриса в минителевизионен сериал:

Аня-Тейлър Джой, The Queen's Gambit

Шира Хаас, Unorthodox

Никол Кидман, The Undoing

Кейт Бланшет, Mrs. America

Дейзи Едгър Джоунс, Normal People

Най-добър актьор в поддържаща роля в минителевизионен сериал:

Джон Бойега, Small Axe

Брендън Глийсън, The Comey Rule

Даниел Леви, Schitt's Creek

Джим Парсън, Hollywood

Доналд Съдерланд, The Undoing

Най-добра актриса в поддържаща роля в минителевизионен сериал:

Джилиан Андерсън, The Crown

Хелена Бонъм Картър, The Crown

Джулия Гарнър, Ozark

Ани Мърфи, Schitt's Creek

Синтия Никсън, Ratched

Най-четените