Специализирана група за обезопасяване на боеприпаси и бронирана техника влезе в района на взривения склад за боеприпаси край ямболското село Лозенец до "Петолъчката", съобщи БНР.
Едва след приключване на работата на сапьорите, в епицентъра на взрива ще влязат разследващите, тъй като районът е изключително опасен, заяви окръжният прокурор на Ямбол Георги Ханджиев.
На мястото не са открити човешки останки и търсенето на тримата работници, изчезнали по време на взрива, не е прекратено. Още вчера, непосредствено след огледа в района, окръжният прокурор каза, че е възможно да има жертви. По-рано днес се появиха информации, че на мястото са открити телесни останки, но не е ясно дали те са от хора или от животни.
С близките на изчезналите са проведени лични разговори и не е скрита абсолютно никаква информация, заяви директорът на Ямболската полиция главен инспектор Генчо Иванов. Държавата има готовност да подпомогне семействата на тримата работници, заяви министърът на труда и социалната политика Тотю Младенов.
Състоянието на пострадалите, настанени в Ямболската болница, е стабилно. Най-тежко пострадалият - Мирослав Маринов, все още е в реанимацията на Сливенската болница. Според директора на здравното заведение, състоянието на пациента е стабилно. От взривната вълна метална кутия е ударила Маринов в гърба. Мъжът беше приет за лечение с четири счупени ребра и лъчева кост и с хемоторакс.
Повече от денонощие не са регистрирани нови взривове, но пътят София - Бургас покрай "Петолъчката" остава затворен за движение на автомобили, използват се обходни маршрути. В сила е и спазването на трикилометрова зона за сигурност около мястото на инцидента.
По пътя между "Петолъчката" и Лозенец, както и в самото село, ще бъдат поставени табели с нарисувани парчета снаряди и изписан телефон 112. Полицията призова хората, които намерят осколки, да не ги докосват, а да се обадят на 112.
Собственикът на фирмата обеща да обезщети хората, но има сложни процедури, каза в "Преди всички" по "Хоризонт" Митко Андонов, кмет на Стралджа.