Този сайт използва „бисквитки“ (cookies). Разглеждайки съдържанието на сайта, Вие се съгласявате с използването на „бисквитки“. Повече информация тук.

Разбрах

ЦИК обяви имената на новите депутати

22-ма са избрани в два изборни района и имат ден да решат от кой от тях ще влязат в парламента Снимка: Webcafe
22-ма са избрани в два изборни района и имат ден да решат от кой от тях ще влязат в парламента

Новите 240 вече имат имена. Централната избирателна комисия (ЦИК) публикува списъка на депутатите в новото 47-о Народно събрание.

ЦИК по-рано съобщи разпределението на мандатите в новия парламент: "Продължаваме промяната" (ПП) ще имат 67 депутати, ГЕРБ-СДС - 59, ДПС - 34, БСП - 26, "Има такъв народ" (ИТН) - 25, "Демократична България" - 16, а "Възраждане" - 13.

Избраните от два изборни района кандиадти са 22-ма, сред които Корнелия Нинова (БСП), Костадин Костадинов (Възраждане), Филип Станчев (ИТН), Делян Пеевски и Мустафа Карадайъ (ДПС), Кирил Петков и Асен Василев (ПП) и др.

Тези народни представители трябва в срок от един ден да заявят писмено в ЦИК в коя листа желаят да бъдат избрани. Ако кандидат не изпълни това изискване в посочения срок, ЦИК го обявяват за народен представител от онзи изборен район, където първо е бил регистриран като кандидат.

Ето и списъкът - все още неокончателен - на новите депутати:

1 МИР БЛАГОЕВГРАД

  • Делян Пеевски (ДПС)
  • Халил Летифов (ДПС)
  • Виктория Василева (ИТН)
  • Андре Гюров (ПП)
  • Владимир Табутов (ПП)
  • Екатерина Димитрушева (ПП)
  • Иван Димитров (ДБ)
  • Росен Желязков (ГЕРБ-СДС)
  • Стефан Апостолов (ГЕРБ-СДС)
  • Костадин Стойков (ГЕРБ-СДС)
  • Георги Михайлов (БСП)

2 МИР БУРГАС

  • Цончо Ганев (Възраждане)
  • Севим Али (ДПС)
  • Ешереф Ешереф (ДПС)
  • Фатме Рамадан (ДПС)
  • Ивайло Вълчев (ИТН)
  • Константин Бачийски (ПП)
  • Христо Симеонов (ПП)
  • Димитър Ташев (ПП)
  • Милко Пенев (ПП)
  • Ивайло Мирчев (ДБ)
  • Любен Дилов-син (ГЕРБ-СДС)
  • Жечо Станков (ГЕРБ-СДС)
  • Деница Николова (ГЕРБ-СДС)
  • Петър Кънев (БСП)

3 МИР ВАРНА

  • Костадин Костадинов (Възраждане)
  • Ерджан Ебатин (ДПС)
  • Филип Станев (ИТН)
  • Александър Александров (ИТН)
  • Даниел Лорер (ПП)
  • Антон Тонев (ПП)
  • Калоян Икономов (ПП)
  • Снежана Апостолова (ПП)
  • Благовест Белев (ПП)
  • Стоян Михалев (ДБ)
  • Костадин Ангелов (ГЕРБ)
  • Славена Точева (ГЕРБ)
  • Красен Кралев (ГЕРБ)
  • Павел Христов (ГЕРБ)
  • Корнелия Нинова (БСП)

4 МИР ВЕЛИКО ТЪРНОВО

  • Елена Гунчева (Възраждане)
  • Делян Пеевски (ДПС)
  • Андрей Чорбанов (ИТН)
  • Йордан Терзийски (ПП)
  • Милен Матеев (ПП)
  • Костадин Ангелов (ГЕРБ-СДС)
  • Димитър Николов (ГЕРБ-СДС)
  • Явор Божанков (БСП)

5 МИР ВИДИН

  • Иво Атанасов (ИТН)
  • Петър Миланов (ПП)
  • Росица Кирова (ГЕРБ-СДС)
  • Филип Попов (БСП)

6 МИР ВРАЦА

  • Цветан Енчев (ДПС)
  • Георги Георгиев (ИТН)
  • Деница Симеонова (ПП)
  • Петя Аврамова (ГЕРБ)
  • Красен Кръстев (ГЕРБ)
  • Александър Симов (БСП)

7 МИР ГАБРОВО

  • Даниел Петров (Възраждане)
  • Юсеин Вейселов (ДПС)
  • Яна Балникова (ПП)
  • Томислав Дончев (ГЕРБ-СДС)

8 МИР - ДОБРИЧ

  • Хасан Адемов (ДПС)
  • Филип Станев (ИТН)
  • Йорданка Костадинова (ПП)
  • Галина Георгиева (ПП)
  • Деница Сачева (ГЕРБ-СДС)
  • Мая Димитрова (БСП)

9 МИР - КЪРДЖАЛИ

  • Георги Георгиев (Възраждане)
  • Мустафа Карадайь (ДПС)
  • Мукаддес Налбант (ДПС)
  • Байрам Байрам (ДПС)
  • Адлен Шевкед (ДПС)

10 МИР КЮСТЕНДИЛ

  • Виктория Василева (ИТН)
  • Георги Стамов (ПП)
  • Христо Терзийски (ГЕРБ-СДС)
  • Бойко Клечков (БСП)

11 МИР ЛОВЕЧ

  • Станислав Анастасов (ДПС)
  • Любомир Каримански (ИТН)
  • Искрен Арабаджиев (ПП)
  • Николай Нанков (ГЕРБ-СДС)
  • Вяра Йорданова (БСП)

12 МИР МОНТАНА

  • Димитър Аврамов (ДПС)
  • Пламен Абровски (ИТН)
  • Инна Иванова (ПП)
  • Ирена Димова (ГЕРБ-СДС)
  • Ирена Анастасова (БСП)

13 МИР ПАЗАРДЖИК

  • Стоян Таслаков (Възраждане)
  • Йордан Цонев (ДПС)
  • Станислав Балабанов (ИТН)
  • Ивайло Шотев (ПП)
  • Петър Куленски (ПП)
  • Антоанета Цонева (ДБ)
  • Екатерина Захариева (ГЕРБ-СДС)
  • Стефан Мирев (ГЕРБ-СДС)
  • Драгомир Стойнев (БСП)

14 МИР ПЕРНИК

  • Александър Несторов (ДПС)
  • Никола Минчев (ПП)
  • Зорница Стратиева (ДБ)
  • Кирил Ананиев (ГЕРБ-СДС)

15 МИР ПЛЕВЕН

  • Марио Рангелов (ДПС)
  • Радостин Василев (ИТН)
  • Александър Тодоров (ИТН)
  • Иван Христанов (ПП)
  • Стоил Стоилов (ПП)
  • Румен Гечев (БСП)
  • Илиян Йончев (БСП)

16 МИР ПЛОВДИВ-ГРАД

  • Елена Гунчевa (Възраждане)
  • Тошко Йорданов (ИТН)
  • Кирил Петков (ПП)
  • Христо Даскалов (ПП)
  • Росен Костурков (ПП)
  • Александър Ракшиев (ПП)
  • Христо Иванов (ДБ)
  • Иван Тотев (ГЕРБ-СДС)
  • Радомир Чолаков (ГЕРБ-СДС)
  • Стефан Шилев (ГЕРБ-СДС)
  • Кристиан Вигенин (БСП)

17 МИР ПЛОВДИВ-ОБЛАСТ

  • Ангел Георгиев (Възраждане)
  • Рамадан Аталай (ДПС)
  • Тошко Йорданов (ИТН)
  • Росен Костурков (ПП)
  • Гергана Данева (ПП)
  • Стою Стоев (ПП)
  • Дани Каназирева (ГЕРБ-СДС)
  • Младен Шишков (ГЕРБ-СДС)
  • Иван Червенков (ГЕРБ-СДС)
  • Веска Ненчева (БСП)
  • Манол Генов (БСП)

18 МИР РАЗГРАД

  • Ахмед Ахмедов (ДПС)
  • Ихсан Хаккъ (ДПС)
  • Марин Шишев (ПП)
  • Десислава Атанасова (ГЕРБ-СДС)

19 МИР РУСЕ

  • Ализан Яхова (ДПС)
  • Светлин Стоянов (ИТН)
  • Николай Събев (ПП)
  • Рена Стефанова (ПП)
  • Велико Минков (ПП)
  • Десислава Атанасова (ГЕРБ-СДС)
  • Михаил Илиев (ГЕРБ-СДС)
  • Крум Зарков (БСП)

20 МИР СИЛИСТРА

  • Джевджет Чакъров (ДПС)
  • Гюнер Ахмед (ДПС)
  • Стоян Георгиев (ПП)
  • Ивелин Иванов (ГЕРБ-СДС)

21 МИР СЛИВЕН

  • Ивайло Вълчев (ИТН)
  • Татяна Султанова-Сивева (ПП)
  • Георги Гвоздейков (ПП)
  • Десислава Танева (ГЕРБ-СДС)
  • Мария Белова (ГЕРБ-СДС)
  • Атанас Зафиров (БСП)

22 МИР СМОЛЯН

  • Хайри Садъков (ДПС)
  • Михал Камбарев (ПП)
  • Зарко Маринов (ДБ)
  • Красимир Събев (ГЕРБ-СДС)

23 МИР СОФИЯ

  • Николай Дренчев (Възраждане)
  • Николай Радулов (ИТН)
  • Асен Василев (ПП)
  • Настимир Ананиев (ПП)
  • Иван Христанов (ПП)
  • Венко Сабрутев (ПП)
  • Васил Стефанов (ПП)
  • Пламен Шалъфов (ПП)
  • Атанас Атанасов (ДБ)
  • Георги Ганев (ДБ)
  • Антоанета Цонева (ДБ)
  • Румен Христов (ГЕРБ-СДС)
  • Асен Балтов (ГЕРБ-СДС)
  • Александър Ненков (ГЕРБ-СДС)
  • Александър Иванов (ГЕРБ-СДС)
  • Христо Проданов (БСП)

24 МИР СОФИЯ

  • Петър Петров (Възраждане)
  • Ива Митева (ИТН)
  • Кирил Петков (ПП)
  • Лена Бориславова (ПП)
  • Никола Минчев (ПП)
  • Радостина Ценова (ПП)
  • Владислав Панев (ДБ)
  • Мартин Димитров (ДБ)
  • Даниел Митов (ГЕРБ-СДС)
  • Тома Биков (ГЕРБ-СДС)
  • Евгения Алексиева (ГЕРБ-СДС)
  • Георги Свиленски (БСП)

25 МИР СОФИЯ

  • Костадин Костадинов (Възраждане)
  • Андрей Михайлов (ИТН)
  • Христо Петров (ПП)
  • Калина Константинова (ПП)
  • Венеция Нецова-Ангова (ПП)
  • Искрен Митев (ПП)
  • Цветелина Симеонова-Заркин (ПП)
  • Елисавета Белобрадова (ДБ)
  • Александър Симидчеви (ДБ)
  • Христо Гаджев (ГЕРБ-СДС)
  • Анна Александрова (ГЕРБ-СДС)
  • Лъчезар Иванов (ГЕРБ-СДС)
  • Петър Николов (ГЕРБ-СДС)
  • Корнелия Нинова (БСП)

26 МИР СОФИЯ-ОБЛАСТ

  • Цветан Енчев (ДПС)
  • Андрей Чорбанов (ИТН)
  • Александър Дунчев (ПП)
  • Юрий Козлов (ПП)
  • Божидар Божанов (ДБ)
  • Младен Маринов (ГЕРБ-СДС)
  • Николина Ангелкова (ГЕРБ-СДС)
  • Иван Ченчев (БСП)

27 МИР СТАРА ЗАГОРА

  • Искра Михайлова (Възраждане)
  • Халил Летифов (ДПС)
  • Тихомир Тенев (ИТН)
  • Радослав Рибарски (ПП)
  • Атанас Михнев (ПП)
  • Радослав Василев (ПП)
  • Атанас Славов (ДБ)
  • Красиимр Вълчев (ГЕРБ-СДС)
  • Маноил Манев (ГЕРБ-СДС)
  • Илиана Жекова (ГЕРБ-СДС)
  • Георги Гьоков (БСП)

28 МИР ТЪРГОВИЩЕ

  • Джейхан Ибрямов (ДПС)
  • Имрен Мехмедова (ДПС)
  • Александра Милчева (ПП)
  • Теменужка Петкова (ГЕРБ-СДС)

29 МИР ХАСКОВО

  • Сезгин Мехмед (ДПС)
  • Мюмюн Мюмюн (ДПС)
  • Силви Петров (ИТН)
  • Асен Василев (ПП)
  • Атанас Атанасов (ПП)
  • Делян Добрев (ГЕРБ-СДС)
  • Георги Станков (ГЕРБ-СДС)
  • Владимир Маринов (БСП)

30 МИР ШУМЕН

  • Мустафа Карадайъ (ДПС)
  • Хамид Хамид (ДПС)
  • Пламен Николов (ИТН)
  • Антония Димитрова (ПП)
  • Красимир Вълчев (ГЕРБ-СДС)
  • Иван Иванов (БСП)

31 МИР ЯМБОЛ

  • Никола Димитров (Възраждане)
  • Мирослав Иванов (ПП)
  • Димитър Иванов (ГЕРБ-СДС)
  • Кристиан Вигенин (БСП)

Най-четените