Когато Серхио Рамос отчая Реал Мадрид с бомбастичен пряк свободен и подари титлата на Барселона

Епизод от младостта на Серхио Рамос

Той може да един от най-важните играчи на Реал Мадрид и капитан на тима в момента, но като 19-годишен Серхио Рамос бе изгряваща звезда на Севиля.

В края на сезон 2004/05, когато дойде време андалусийците да приемат един от двата гранда, битката за титлата все още бе в разгара си.

Севиля обаче сложи точка на надеждите на „кралете“ за титлата, стигайки до равенство 2:2, а Рамос бе в основата на това.

Младият бранител откри резултата с бомбастичен удар от пряк свободен удар в 19-ата минута, при който топката прелетя покрай бъдещия му треньор в Реал Зинедин Зидан. Интересното е, че в стената тогава бе майсторът на тези изпълнения Дейвид Бекъм.

Дори Икер Касияс бе оставен безпомощен при онзи снаряд.

Реал отговори подобаващо и изравни преди края на полувремето, благодарение на автогол на Хави Наваро, а в 73-тата минута Зинедин Зидан изведе „кралете“ напред в резултата с един от паметните голове в кариерата си.

Когато изглеждаше, че надеждите за титлата на Реал ще останат живи, Жулио Баптиста оформи крайното 2:2. Така двама бъдещи играчи на „белите“ подариха титлата на Барселона.

Разбира се не само заради този гол, но още през лятото Рамос премина в Реал Мадрид срещу сумата от 27 милиона евро, която бе рекордна по онова време за испански защитник.

Така бе сложено началото на приказката за Рамос в Мадрид, която продължава и до днес – почти 15 години и много мачове, голове, трофеи и червени картони разбира се по-късно.

Сега Рамос е сред хората, от които се очаква най-много в опита титлата да бъде върната на „Бернабеу“ след двугодишна суша.

Реал направи сериозна крачка към триумфа в края на сезона след победата с 2:0 над Барселона в Ел Класикото и поведе с точка пред каталунците в класирането 12 кръга преди края на шампионата.

Ако Зидан успее да изведе тима си до титлата, това ще е поредния трофей във витрината на Рамос, за когото онзи гол с фланелката на Севиля вече е забравен далеч миналото.