Дженифър Анистън ще участва в екранизация по биографичната книга "Радвам се, че мама умря" на Джанет Маккърди. Продукцията ще е на Apple TV+, които стоят и зад хита с Анистън The Morning Show.
Премиерата на четвъртия сезон на The Morning Show ще е на 17 септември и от компанията уточняват за Yahoo!, че останалите ангажименти няма да попречат на актрисата да продължи да си партнира с Рийз Уидърспун.
"Радвам се, че мама умря" ще бъде в десет серии.
Изпълнителен продуцент ще бъде самата Маккърди - дете-звезда, която впоследствие описва преживяванията си в своите мемоари и натиска, който е претърпяла от страна на амбициозната си майка.
Анистън влиза в ролята на свръхконтролиращата родителка, готова на невъобразими неща, за да тласка кариерата на детето си напред.
Мемоарите на Джанет Маккърди излизат през 2022 г. и веднага се превръщат в бестселър в Америка и то не само заради провокативното заглавие. В класацията на "Ню Йорк Таймс" книгата е на първо място за рекордните 80 седмици.
Историята на Маккърди можете да прочетете тук: