Арсенал със страхотен обрат срещу Астън Вила

Робин ван Перси (вдясно) отбеляза два гола от дузпи за обрата, а Тео Уолкът също се разписа между тях Снимка: Getty Images

Арсенал постигна пълен обрат в резултата и победи с 3:2 Астън Вила в последния мач от IV кръг на Купата на Футболната асоциация.

Гостите, в чийто редици започна като титуляр българският капитан Стилиян Петров, откриха с типичен гол на ирландския бранител Ричард Дън - с глава след центриране от корнер.

В добавеното време на първата част нападателят Дарън Бент направи резултата 0:2, отбелязвайки седмото си попадение в своите последни девет мача срещу Арсенал с фланелките на три различни отбора - Тотнъм, Съндърланд и Вила!

След почивката обаче „артилеристите" взеха нещата в свои ръце и с два точни изстрела от бялата точка на своя голмайстор Робин ван Перси и един на Тео Уолкът между двете дузпи, завършиха двубоя по мечтан начин.

По волята на тегления по-рано днес жребий лондонският клуб ще срещне на осминафиналите победителя в преиграването на мача между Мидълзбро и Съндърланд.

АРСЕНАЛ - АСТЪН ВИЛА 3:2

0:1 Дън (32), 0:2 Бент (45), 1:2 Ван Перси (54-д), 2:2 Уолкът (56), 3:2 Ван Перси (61-д)

Арсенал: Фабиански, Коклен, Вермален, Мертезакер, Кошчиелни, Сонг, Уолкът, Росицки (72-Артета), Ван Перси, Рамзи, Окслейд-Чембърлейн

Астън Вила: Гивън, Хътън, Уорнък, Дън, Кларк, Петров (82-Банън), Кийн, Агбонахлор (72-Гарднър), Бент, Айрлънд, Куеляр