Литекс изпусна украинци, прави 3:3 за финал в Турция

Литекс направи сериозна подготовка в Турция и вече чака първия си мач от първенството Снимка: БГНЕС

Шампионът Литекс завърши със зрелищно равенство подготвителния си лагер в турския курорт Белек.

"Оранжевите" направиха 3:3 с петия в украинското първенство Карпати, като определено могат да съжаляват, че не спечелиха срещата.

Всички шест попадения паднаха след почивката, като преди нея българският тим пропусна на няколко пъти да поведе.

Това в крайна сметка се случи в 58-ата минута след точно изпълнена дузпа от потърпевшия Том.

Седем по-късно резултатът бе удвоен след автогол на Федецкий. Колегата му Гудма намали в култовата 69-а минута, останал сам срещу Голубович, а Кочиш направи 2:2 в 80-ата, като бе оставен непокрит от ловешките бранители.

Няколко минути по-рано Георги Миланов бе изгонен, като между 71-ата и 75-ата получи два жълти картона.

Зимното попълнение Деян Джерманович отново даде преднина за Литекс в 83-ата, засичайки с глава центриране на Христо Янев.

В последните минути на контролата Карпати успя да изравни, като любопитното в случая е, че при тяхната атака страничният съдия вдигна флага за засада и играчите на Любо Пенев спряха да играят.

Главният арбитър обаче не зачете решението на своя асистент, остави играта да продължи и Кочиш оформи крайния резултат.