Аржентина и САЩ не излъчиха победител

Лионел Меси не отбеляза гол за Аржентина срещу САЩ, а приятелският мач между двата тима завърши 1:1 Снимка: getty images

Отборите на Аржентина и САЩ не излъчиха победител в приятелската футболна среща помежду им, играна пред 78 936 души на "Ню Медоулендс Стейдиъм" в Ийст Ръдърфорд, Ню Джърси. Двубоят завърши 1:1.

„Албиселесте" откри резултата в 42-ата минута чрез халфа на Интер Естебан Камбиасо. Суперзвездата на Барселона Лионел Меси проби отляво и подаде към полузащитника на Реал (Мадрид) Анхел ди Мария, но той не успя да се разпише. Топката обаче се озова в Камбиасо, който я изпрати в мрежата.

Домакините успяха да изравнят в 59-ата минута когато след центриране от фаул на Лендън Донован, капитанът на САЩ Карлос Боканегра стреля с глава. Вратарят Мариано Андухар не изби по най-добрия начин и почти от голлинията 18-годишният Хуан Агудело довкара топката във вратата. Това бе вторият гол на тийнейджъра с фланелката на САЩ в третия му мач за националния тим на страната си.

Двубоят бе под №129 с екипа на САЩ за халфа Лендън Донован. Така той изпревари Марсело Балбоа и излезе еднолично на трето място във вечната ранглиста за най-много срещи с фланелката на САЩ. Пред него са само Коби Джоунс със 164 мача и Джеф Агуус със 134.

За Аржентина това е първо равенство под ръководството на Серхио Батиста. Той наследи Диего Марадона след провала на световното първенство и в изиграните до този момент шест срещи отборът записа пет победи и една загуба. Аржентинците са вкарали 13 гола и са получили пет попадения във вратата си. Следващият двубой на „албиселесте" е в сряда срещу Коста Рика.