КПР и съдия обезглавиха Челси

КПР - Челси бе постоянно съпътстван от мелета и остри пререкания между двата тима Снимка: Getty Images

Отборът на Челси загуби с 0:1 като гост на Куинс Парк Рейнджърс в дербито на Западен Лондон от IX кръг на Премиършип и пропусна възможността да изпревари Манчестър Юнайтед в класирането.

Двубоят се разви изключително неблагоприятно за "сините", които рано-рано останаха с 9 души на терена заради червени картони на Босингва и Дрогба.

Португалецът бе изгонен в 33-ата минута, когато задържа с ръка откъсващия се сам срещу Чех Шон Райт-Филипс.

Нападателят пък напусна преждевременно терена заради опасно влизане с бутоните в краката на Таарабт.

Преди това КПР успя да открие в 10-ата минута след хладнокръвен изстрел на Хелгусон от бялата точка, след като преди това бе блъснат в гръб от Давид Луис.

Телевизионните повторения обаче показаха как играчът на домакините преиграва и пада на тревата след кратка пауза от момента на съприкосновението, което реално не бе никак силно.

Истинската сеч за Челси бе към края на мача, когато Луис бе видимо задържан с две ръце в наказателното поле на КПР, но сигнал от страна на Крис Фой не последва.

Въпреки това възпитаниците на Вияш-Боаш се вдигнаха, доколкото им позволяват възможностите и можеха да стигнат поне до едната точка, ако не бяха пропуските на Анелка.

Рафаел ван дер Ваарт отбеляза и двете попадения при попедата на своя Тотнъм с 2:1 като гост на Блекбърн в друг мач от неделя.

Така "шпорите" изпревариха състава на Ливърпул и вече е 5-и в таблицата с актив от 16 точки, но и мач по-малко.