Шалке с победа след четири загуби

Раул и Шалке спечелиха първа победа през този сезон в Бундеслигата Снимка: getty images
Раул и Шалке спечелиха първа победа през този сезон в Бундеслигата

Немският вицешампион Шалке 04 постигна първа победа през този сезон в Бундеслигата. След четири поредни поражения „кралскосините" се наложиха с 2:1 над Фрайбург. Успехът, три минути преди края донесе звездата Клас Ян Хунтелаар.

Иван Ракитич откри за Шалке още в деветата минута, но точно час по-късно Папис Демба Сисе изравни резултата. Въпреки победата и трите точки обаче Шалке продължава да бъде последен с актив от три точки, докато Фрайбург е на пета позиция с 9 точки.

Втори пореден успех пък постигна Волфсбург. Отборът се наложи с 3:1 над Хамбургер. За пореден път пък двубоят бе решен от звездите на Волфсбург Един Джеко (15) и Графите (71, 78), които отбелязаха головете във вратата на Франк Рост.

С гол в последната минута Байер (Леверкузен) би Айнтрахт (Франкфурт). Бендер (9) и Гекас (18) рано направиха 1:1. В 90-ата Видал донесе трите точки. Успехът качи Леверкузен на седмата позиция и остави франкфуртци на предпоследното място с три точки.

Българският национал Илиян Мицански пък преживя кошмарен дебют за Кайзерслаутерн. Тимът му загуби с 0:5 като гост на намиращия се в отлична форма Борусия (Дортмунд). Мицански влезе в 61-та минута, на мястото на Ервин Хофер, но за половин час не успя да промени играта на Кайзерслаутерн.

До този момент „лаутерите" вече изоставаха с 0:2, след като Лукас Бариос в 31-та и Кевин Гроскройц седем по-късно, се бяха разписали във вратата на Зипел. Матс Хюмелс с глава покачи на 3:0 за Борусия в 65-та минута, а след още десет минути Роберт Левандовски направи разгрома на Кайзерслаутерн очебиен. С второ попадение в мача, в 88-та минута Бариос оформи и крайното 5:0 в полза на тима от Дортмунд.