Валентин Илиев герой в дербито на Румъния

След тези изяви на Илиев ЦСКА може само да си мечтае да го върне в отбора Снимка: Novsport.com
След тези изяви на Илиев ЦСКА може само да си мечтае да го върне в отбора

С два гола Валентин Илиев донесе победата на Стяуа над Динамо (Букурещ) с 3:2 в дербито на Румъния, играно снощи.

Куртеан откри резултата за Динамо в 20-а минута, а в края на полувремето Русеску изравни от дузпа.

След почивката обаче се намеси българският защитник, който реализира две попадения с глава след ъглов удар в 48-ата и 64-ата минута.

В края на мача Тукудеан реализира втори гол за Динамо и оформи крайното 3:2 за Стяуа.

Със спечелените три точки „армейците" се доближиха на две от първия в таблицата ЧФР и втория Васлуй кръг преди края и запазиха теоретични шансове за титла.

Те обаче може да се изпарят още тази вечер, ако водача в класирането спечели преиграването на градското дерби на Клуж срещу Университатя. Мачът започва наново от 0:0, след като миналата седмица при резултат 1:0 за ЧФР последва масово сбиване между играчите и треньорът на лидера Йоан Андоне, познат и у нас от работата си в ЦСКА, извади отбора.

Решението на местната федерация бе соломоновско - нито срещата да продължи от 1:0, нито да бъде отсъдена служебна победа с 3:0 за Университатя.

Това вбеси темпераментния собственик на Стяуа Джиджи Бекали, който смята, че справедливото решение е било именно второто и обвини функционерите от централата, че по този начин искат да дадат титлата на ЧФР.

Третият в шампионското уравнение - Васлуй, където играе Живко Миланов, в сряда победи с 2:1 като гост миналогодишния първенец Оцелул и така трите отбора се събраха близко един до друг на върха в класирането.

В случай че ЧФР не спечели мача довечера всичко ще се реши в последния кръг в неделя, когато Стяуа гостува на водача в Клуж, а Васлуй приема Университатя и може да се окаже в ролята на третия печеливш от приказката за двамата, които се карат. Залогът за второто място също е много висок, защото и то дава право на участие в Шампионската лига.

И това обаче няма да е всичко в този вълнуващ сезон в северната ни съседка, тъй като идната сряда е финалът за Купата, който противопоставя силно мразещите се столични клубове Динамо и Рапид.