Хвърляли телефони по играчите на ЦСКА

Спас Делев разкри, че играчите на ЦСКА са били замеряни с телефони и бутилки в Ловеч Снимка: Getty Images

Играчите на ЦСКА са били замеряни с бутилки и телефони от трибуните на Градския стадион в Ловеч. Това разкри пред журналисти нападателя на "червените" Спас Делев. "Феновете на Литекс хвърляха по нас предмети - телефони и бутилки. Не съм ги показвал на съдията. Най-накрая ги върнах на публиката", с усмивка заяви Делев след дербито, което тимът му спечели с 0:2.

Ако инцидента е отразен в доклада на рефера и на делегата обаче това може да доведе до наказание за Литекс.

Според в. "Меридиан Мач" обаче от такова е заплашен и ЦСКА. До санкцията за "червените" може да се стигне заради канонадата от бомбички и димки, хвърлени от феновете на тима през второто полувреме.

Заради тях съдията Ивайло Стоянов дори прекъсна срещата за няколко минути. Бразилският вратар на домакините Винисиус Баривиера пък избяга от наказателното си поле от страх да не бъде уцелен от бомбичка.

ЦСКА вече има последно предупреждение за лишаване от домакинство заради двубоя с Левски в края на миналия месец. Сега клубът може да бъде лишен от такова или да бъде санкциониран с мач при закрити врати.

С успеха си в Ловеч "червените" продължават да са единственият отбор в А група без загуба като гост и с с най-много вкарани голове на чужд терен. Освен това тимът изравни баланса си в шампионатни срещи срещу Литекс. "Червените" вече имат 12 победи срещу 12 загуби, 11 от мачовете са завършвали наравно.

Това бе първата загуба за Литекс като домакин в първенството от 36 срещи насам и първата победа на ЦСКА в шампионатните мачове срещу този съперник от август 2006 г. Нелсън и Зику станаха единайсетият и дванайсетият чужденец, които се разписват в мачовете между ЦСКА и Литекс.